Мистецтво зради ординарності

Мистецтво зради ординарності

Жан Поль казав, що з усіх видів мистецтва музика – найбільш людяний й поширений. Ті, хто живе у сучасному світі, нерідко зіштовхуються з усілякими проблемами. Зараз ми не будемо поглиблюватись, з якими саме, скажемо тільки те, що агресію, моральний біль, розчарування та негативні емоції люди мистецтва перетворюють на власне витвори вищезгаданого: вірші або прозу, картини, скульптури, музику тощо. Про останній приклад хочеться поговорити докладніше.

Найчастіше сучасні музиканти під впливом різних життєвих ситуацій створюють доволі експресивну (іноді й дещо агресивну в залежності від обраного стилю) музику. Творча молодь знаходить свій спокій у жорсткому, деколи й наповненому мороком звучанні музичних інструментів та напруженому, ніби переповненому болем, вокалі, а саме – гроулінгу (скорочено – гроулі). Гроул є засобом співу за допомогою розщеплення голосових зв'язок і за своєю природою нагадує гарчання (власне, з англ. “growling” – гарчання). Цей спосіб співу дуже популярний в деяких екстремальних музичних стилях (дет-, грув- і дум-металі, рідше – в блек-металі, та у дезкорі).

Гурт, який вразив мене звучанням своїх композицій, -- це The Art of Betrayal (з англ. “мистецтво зради”). Український deathcore-бенд був заснований у кінці 2016 року чотирма хлопцями з Ужгорода. Звучанням соло- та бас-гітар, барабанів та вокалу вони зацікавили чималу аудиторію поціновувачів. Регулярні репетиції попри постійну зайнятість кожного з членів групи дали непогані результати: вже 7 січня 2017 року вони зробили запис та випустили свій перший сінгл “Corrupted”, назва якого з англійської перекладається як корумпований. Основною їх першого кліпу стало відео виступу на місцевому івенті “MoshDay Gig V” у жовтні 2017. 10гочисла того ж місяця вони дебютували зі своїм першим альбомом, у який окрім вищеназваної композиції увійшло ще 3 пісні: “Zero”, “Aftermath”, “Human Harvest”. Гурт був створений з метою поширення андерграундної культури в Україні, і завдяки своїй енергії та наполегливості хлопці упевнено крокують вперед, працюючи над новими композиціями. Вони активно беруть участь у різних місцевих заходах, маючи за мету й фестивалі міжнародного масштабу. Так, наприклад, 21 квітня сміливі виконавці запланували виступ на черговому івенті, що проходитиме о 19:00 у закладі із символічною назвою “All Music Bar”.

На щастя, чекати на цю подію не так довго, тож ви можете переконатись у талановитості української нації саме там!

Ніколета КУЧМА, журналіст.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання