Новини

Мирослав Дочинець зустрівся з читачами і попрацював продавцем

Сьогодні в акції «Письменник за прилавком» український письменник, журналіст, член Асоціації українських письменників, автор багатьох книг про культуру, традиції і життя Закарпаття Мирослав Дочинець.

«Мені цікаво йти на такі зустрічі як «Письменник за прилавком», оскільки маю можливість взнати, що саме читачі хотіли б від мене почути ще окрім книг. Здається, у книгах, що я хочу казати – кажу. Такі речі потрібні, бо, на жаль, книги мої розповсюджують більше по Україні та за її межами. Все-таки у моїх книгах дух Карпат, наші скарби, які я черпаю – джерела є невичерпними» - каже Мирослав Дочинець.

У автора, відштовхуючись від цієї акції, виник новий задум – у Мукачеві на Старий Новий рік проводять фестиваль вина. Чому б у рамках цього фесту не зробити дегустацію книги – нашої закарпатської книги, можливо з часом і української. Запросити письменників, які зможуть викласти книги, поспілкуватися за шклянкою вина і презентувати свої видання, продати їх і туристам, що прийшли за винами, щоб поряд з пляшкою вина повезли з собою і гарну закарпатську книгу з автографом автора. Наступного року цю ідею спробують запровадити на святі вина.

«Часто мене питають, чи мої персонажі реальні. Чи не відхилився ні на крок від їх біографії, чи слово в слово написав? Я розумію, що людям треба якась впевненість, що це було, що так воно є. На жаль, не всі розуміють, що правда художнього образу сильніша, ніж правда фарту, документу якогось. Це не всім поясниш і не всім це потрібно.

Ще питають, чим я подібний на Коельо. Ну і мені доводиться відповідати. Кажу, що це він на мене схожий, то його проблема. Різні письменники, різна література, різного духу книги. У нього більш синтетична література, а у мене все-таки живий образ етики української.

Я у свою чергу запитую у відвідувачів, що б порадили почитати у своїх книгах. Бо я їх не перечитую, зазвичай. Але з цікавості потім я так дивлюся на свої книги зовсім по іншому. Пишеш одне, а виходить інше. Кожна душа – підготовлений читач, знаходить собі щось своє. Книга його читає, а не стільки він її. Ось в такій паралелі думки з'являються. Це ніби співтворчість у якійсь мірі».

Довідка Zaholovok.com.ua:

Упродовж 18-ти днів (з 1 по 18 грудня) у найвідомішому книжковому магазині Ужгорода "Кобзар" можна буде зустрітися, поспілкуватися, випити запашну каву з найвідомішими закарпатськими письменниками.

Організатори: кафедра туризму УжНУ, Ужгородський прес-клуб та книжковий магазин "Кобзар" запрошують всіх книголюбів поспілкуватися "наживо" з сучасними класиками закарпатської прози та поезії.

Щодня письменники чекатимуть на Вас з 12.00 до 13.00 (можлива зміна часу, слідкуйте за інформаційним таблом магазину "Кобзар" та нашими повідомленнями).

Закінчиться акція 19 грудня на Святого Миколая о 17.00 у магазині "Кобзар" традиційним нагородженням кращих видань Закарпаття.

В акції вже взяли участь: Роман Офіцинський, Галина Малик, Сергій Федака. Про наступних учасників читайте на нашому сайті та стежте за анонсами.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.