Новини

Мирослав Дочинець представив ужгородським читачам дві свої нові книги

У понеділок, 16 грудня, в Ужгороді, у книгарні «Кобзар», в рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» з читачами спілкувався золотий  письменник  України, лауреат Шевченківської премії, зірковий закарпатець Мирослав Дочинець.

 Письменник, традиційно, розповів, який для нього був 2019-ий: «Рік плідний, рік насичений у всіх сенсах. Рік великої, різнопланової оцінки книг. Дуже багато книг закупив Український інститут книги, це дуже прикметно, бо мої книжки роз’їхалися по бібліотеках у різних куточках України. Я навздогін їм об’їздив десятки бібліотек нашої країни. Дві книжки вийшли цього року. Дуже суттєва для мене  «Єдин» – книжка, багата сенсами, філософією, бо кожен із нас на світі – єдиний і неповторний.  Кожен рядок у цій книзі, як кажуть читачі, несе в собі якесь знання, якусь мудрість, якесь відкриття, якісь сенси. Друга книжка – «Збирання попелинок. Жити. Читати. Писати» – це книжка моїх одкровень, книжка моїх роздумів, осягнення світу, нашої доби і минулого: хто ми, що ми в цьому світі, для чого ми? Книжку закупили для всіх бібліотек Закарпаття, тираж майже вже закінчується, хоча досить великий», – каже Мирослав Дочинець.

Автора дуже тепло зустріли читачі, шанувальники в різних регіонах України під час книжкового туру: «Можна розповідати безкінечно, тому що дуже гарно і дуже несподівано приходити туди, в міста, де ти ніколи не був, а книжки твої там – вже чекають, вже зачитані, їх там знають, цитують, пораз сам напружуєш пам’ять, з якої книги фраза. Це радує, що наше слово, наш дух Карпат іде по світу і сприймається світом», – ділиться письменник.

Щодо міста, яке прийняло по-особливому, Мирослав Дочинець каже: «Неймовірні враження – це місто Вараш, колишній Кузнєцовськ, на Волині. Я ніколи до цього там не був. І, здавалося б, атомна станція, що ж там може бути? Зустріч, яка планувалася на годину-півтори, розтягнулася на цілих шість годин. І на два дні. Тому що читачі захотіли ще спілкування. Це було дивовижно. Це – місто інженерної інтелігенції, місто інтелектуалів. Там справді працює велика кількість людей не просто з вищою освітою, це дуже сильні люди і вони читаючі, мислячі, вони знають світ, закони світу і їм цікаві ще й закони духу».

«Ковель вразив,  ще Надвірна. Для них книга – це більше, ніж книга. Це ще якась українська сутність, українська зброя», – додає письменник.

На запитання, чи не хотів би з’їздити в книжковий тур Закарпаттям, Мирослав Дочинець відповідає: «Закарпаття не є книжний регіон. На фоні інших регіонів України у нас дуже мало читають. Це знають всі письменники, це знають і видавці. Це історично так склалося, на жаль. Книга українська тут свою історію почала лише в 50-х роках. У нас не було свого ні Кобзаря, ні Стефаника, ні Лесі Українки, не було української літератури».

«Є міста у Закарпатті, де я ні разу не був. Може, їм це не дуже потрібно. Одеса, Бахмут, Херсон – їм це потрібно. Тому їздив туди не раз», – додає Мирослав Дочинець.  

Нагадаємо, акція «Письменник за прилавком» триватиме в Ужгороді до 18 грудня включно: щодня (крім вихідних)  з 14.00 до 15.00 у книгарні «Кобзар». Підсумком акції стане нагородження переможців конкурсу «Книга на Миколая».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.