Новини

Мирослав Дочинець представив читачам книгу, матеріал до якої збирав 40 років

В ужгородській книгарні «Кобзрар», у рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» у п’ятницю, 3 грудня, із читачами спілкувався лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець. Письменник представив свою найновішу книгу «Сонце на крисані», над матеріалом якої працював 40 років.


Книга вміщує у собі закарпатські прислів’я  та приказки: «Це те, що є дріжджами літератури, те, що в основі літератури, це код інтелектуальний наших Карпат, я збирав 40 років ці речі», – розповідає Мирослав Дочинець.  

«Це наші перли – українського, карпатського народу, мудрості наші. Можна сказати, що це прислів’я і приказки, можна сказати, що це народні гострі інтелектуальні золоті крупинки. Це надзвичайно надихає. Ці речі є першоосновою і вони показують, що ми в цьому світі не впали з неба. Ми не є далекий провінційний народ, ми – унікальний край», – каже про книгу  «Сонце на крисані» її автор.

дочинець

 

Щодо вражень від спілкування з читачами, Мирослав Дочинець зазначає: «Люди інколи знаходять у книгах навіть, що і я не здогадувався. Це ще раз підтверджує, що книга – це продукт сакральних речей. Ми там вкладаємо свою енергію, свої роздуми, погляди на світ, філософію, а вони знаходять відгук у споріднених душах. Книжка це відкриває. І це дивовижні речі, коли ти можеш наживо, біля книг, за прилавком, поспілкуватися, а читачі – можуть побачити, зрозуміти, почути», – каже письменник.

дочинець

 

Цього року книга Мирослава Дочинця «Різнотрав’я» вже мала третє видання: «Книжка, яка вже обійшла світ, не тільки Україну, мала третє видання. Попри епідемії, вона пробивається до читача. Бо книжка – це не просто роман, це розмисли, динаміка, намагання зрозуміти наш світ, нас зсередини та ззовні. І найважливіше й найсокровенніше – те,  що людина, з чим встає і з чим лягає – це і є різнотрав’я життя, цих подій, цих думок, цих житейських історій», – ділиться письменник.

дочинець

 

Нагадаємо, передсвяткова акція «Письменник за прилавком» триватиме до 17 грудня включно: у кожен будній день у книгарні «Кобзар» на читачів та відвідувачів чекатимуть відомі закарпатські письменники. Час зустрічі: щодня з 14:00 до 15:00.

дочинець

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.