Миколай прийшов з подарунками до вихованців закарпатських психоневрологічних інтернатів

Миколай прийшов з подарунками до вихованців закарпатських психоневрологічних інтернатів

Минулого тижня громадський монітор Національного превентивного механізму Олег Григор’єв опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук заклик зробити пожертву вартістю однієї кави. На заклик відгукнулося стільки людей, що вдалося придбати смаколики та відвідати не 2, як планувалося спочатку, а 7 закладів області.

Провести таку акцію запропонували у Русі підтримки закарпатських військових. Від них надійшла і найбільша пожертва: 6 000 грн. Всього ж було зібрано понад 22 000 грн.

За словами Олега Григор’єва, це було справжнє свято для людей з інвалідністю, які сховані від суспільства в інтернатних закладах. “Вихованці, яких ми вітали, дорослі і діти, майже все життя проводять у психоневрологічних інтернатах. Вони — глибоко самотні і невидимі для суспільства. Для них зовнішній світ часто закінчується межами власної кімнати. Тому такі події для них надзвичайно важливі. Звичайні банани викликали у людей бурю емоцій. Деякі з підопічних побачили їх вперше в житті”, — зазначив він.

Розвозили подарунки і дарували емоції Миколай та його помічниці. “Підопічні заривалися у бороду Миколая, плакали, торкалися, цілували руки і ставали перед ним на коліна. Особливо щемливо було чути прохання дітей до Миколая забрати їх додому. А одна жінка п’ять хвилин непорушно стояла, обійнявши його, і ніхто не був у силах щось зробити”, — розповів Олег Григор’єв.

Та і сам Миколай з помічниками не залишилися без подарунків. Практично у кожному закладі підопічні дарували їм вишивки та малюнки, співали пісні.

Волонтери дякують кожному, хто долучився до цієї доброї справи. Наступного року вони планують повторити акцію, - повідомляє Агентство комунікацій ПАЗЛ.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання