Новини

Микола Томенко розповів, чому варто голосувати за Гриценка

В Ужгородському відбулася прес-конференція Миколи Томенка, політика, громадського діяча, лідера політичної партії Громадський рух "Рідна країна". Політична партія «Рідна країна» вирішила підтримати на виборах кандидата в президенти Анатолія Гриценка, оскільки бачить його ефективним політиком, здатним створити дієву команду. Микола Томенко виклав основні тези програми Анатолія Гриценка, яку політик разом з однодумцями презентують по всій Україні.  Як зауважив Микола Томенко, його місія на Закарпатті складається з двох частин. Перша стосується президентської кампанії,  друга пов’язана з просвітницькою кампанією.

«Є 5 особливостей виборчої кампанії нашої команди,яка вирізняє нас з-поміжінших. По-перше, ми підтримуємо ідеологічну доктрину, яку колись сформували українські інтелектуали:  Українуоб’єднає любов до нашої країни, а не ненависть до ворогів. Ми, складаючи стратегію, формуємо образ України, за яку боремося, і навколо цієї стратегії об’єднуємо людей. Це проукраїнська, проєвропейська, демократична позиція. Друга особливість: для нас є надзвичайно важливими є складові програм, я презентував частину, що стосується розвитку молоді, спорту, оздоровлення нації, доктрину з охорони довкілля. Інші члени команди презентують інші складові», - каже Микола Томенко. 13 березня в Маріуполі команда Анатолія Гриценка презентує позицію військової доктрини і своє бачення встановлення миру на українських умовах. А 21 березня Анатолій Гриценко представить соціально-економічну програму із спеціалістами.

 «Третя особлива домінанта – це відкритість і прозорість команди.Президент повинен чітко сказати, хто за яку сферу діяльності відповідає. Четверта позиція-- принцип відкритості і змістовне ведення виборчої кампанії.  У нас один штаб, там ми щотижня проводимо брифінги. У штабі можна побачити, де які експерти сидять, де працюють волонтери тощо.   У нас немає закордонних політтехнологів, з нами працюють українські науковці, експерти, - пояснює Микола Томенко.-- П’ята позиція – ми одна з небагатьох команда, яка вболіває, щоб вибори були чесними.  Маємо низку проектів, що стосуються співпраці з різними організаціями в частині недопущення скупки виборці».

Політик зазначив, що він є одним з авторів норми про проведення дебатів.«У першому турі закон не дає розв’язки, як провести дебати, - каже Микола Томенко, - У другому турі все зрозуміло, двіособи виходить, є певний перелік питань, ведучий, який не коментує. Що пропонуємо зробити з першим туром? Зареєстровано 44 кандидати. Беремо тих, хто орієнтовно проходить 5% бар’єр згідно з соцдослідженнями. Таким чином ми звужуємо коло, збираємо представників команд і канали,які визначаться і домовляємося про правила гри. Вважаю, що завершити перший тур без змістовної дискусії означає --пропустити президентські вибори».

Політик також додав, що він як автор норми про заставу для президента, ще більше б ускладнив процедуру для кандидатів  Долучив би французьку модель, за якою кандидат повинен отримати підтримку  2/3 адмінодиниць(депутатів, місцевих голів,керівників ОТГ) і тоді вже кандидувати на пост президента.

 Стосовно другої місії політика під часу туру на Закарпаття- просвітницької, то Микола Томенко продемонстрував щорічники, який він з експертами готує та поширює по Україні вже 8-ий рік. «Ми передамо їх у школи, бібліотеки Берегова, Мукачева, Ужгорода. Цього разу маємо три формати  нашого щорічника, який зробили універсальним: без зазначення року. Тут подано понад 1000 персоналій, історико-культурницьких об’єктів. І обов’язковий напис щодня: «Що я зробив для України?» Інше видання присвячене Т.Г.Шевченку. Вміщено на кожен день вислови, ілюстрації, знаменні дати, все, що стосується Т.Г.Шевченка як поета, художника і людини», - пояснив Микола Томенко. Він також додав, що продовжить проект «7 чудес України», який складається з 50-ти фільмів про наймальовничіші куточки країни, вже в іншому форматі. Готуватимуть фільми про малі батьківщини великих українців. Мета- розкрутити малі містечка та села України.

 Микола Томенко також відповів питання журналістів. Зокрема, тих, що стосуються резонансних інвестиційних проектів – спорудження вітроелектростанції на Боржавських полонинах. «Фактично сьогодні зруйнована модель управління державної галузі екології, - каже політик. – По екологічній інспекції незрозуміло, що робити. Немає чітких пріоритетів.  Ключовими індикаторами оцінки влади, мають бути такі показники, як тривалість життя людини, якість питної води,повітря, інші параметри якості життя. А наразі у нас за останній рік найгірші показники по скороченню населення – 251 тис.У 2014 цифра складала 161 тис. Проблема довкілля випала з уваги влади».

 «Є 3 біди в України: Путін і війна, олігархат і корупція, а також бідність і тіньова економіка.  Вирішувати треба насамперед проблему корупції.Якщо ми її подолаємо, інші біди вирішаться»,- резюмував Микола Томенко.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.