Уже в перші дні місячника добровільної здачі зброї жителі Іршавського району здали в міліцію три одиниці вогнепальної зброї. Громадяни, які добровільно здадуть у міліцію зброю та боєприпаси, звільняються від кримінальної відповідальності.
- Незважаючи на роз′яснювальну роботу, багато громадян, які брали участь в АТО на Сході України, привозять додому небезпечні «сувеніри». Проблема незаконного поширення зброї викликає у нас серйозне занепокоєння, – каже в.о.начальника Іршавського райвідділу міліції підполковник Юрій Огняник. - Нелегальну зброю привозять на Закарпаття і заробітчани та далекобійники. Навряд чи варто говорити про те, що вогнепальна зброя, боєприпаси та вибухівка, які незаконно зберігаються окремими громадянами, несуть у собі велику небезпеку для життя інших. На жаль, маємо трагічні приклади.
На даний час в області проходить місячник добровільної здачі зброї та боєприпасів. Вже за перші дні його проведення до Іршавського райвідділу міліції здано три одиниці зброї. Зокрема, 33-річний мешканець села Доробратово виявив бажання легалізувати знайдену ним мисливську рушницю марки ТОЗ-34. Мешканець села Приборжавське здав дві рушниці: ТОЗ-БМ та ІЖ-18.
Здану зброю тепер перевіряють правоохоронці, чи вона не крадена і чи не «засвітилася» у злочинах. Проводяться також технічні експертизи. У разі відсутності негативних результатів перевірок, власники зброї, при бажанні, зможуть оформити відповідні документи на право користування цією зброєю.
Нагадаємо, що закон передбачає кримінальну відповідальність за незаконне зберігання та застосування зброї. Зокрема, ст.263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами) передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Водночас особа, яка добровільно здала незареєстровану зброю, звільняється від відповідальності.
Цьогоріч працівники Іршавського райвідділу міліції виявили вже 8 фактів незаконного зберігання та носіння зброї і боєприпасів. За всіма цими фактами відкрито кримінальні провадження, - інформація Іршавського РВ УМВС.
- Сподіваємось на порозуміння та підтримку громадян, адже цей місячник направлений на забезпечення миру та спокою в нашому краї. Позиція правоохоронців та громадян має бути спільною: будь-яка не облікована зброя – це джерело небезпеки та може опинитись у руках особи, що виношує злочинні наміри, або ж стати причиною нещасного випадку, – підсумовує підполковник Юрій Огняник.