Мер Львова Андрій Садовий розповів, яким має бути сучасне українське місто

Мер Львова Андрій Садовий розповів, яким має бути сучасне українське місто

Андрій Садовий, мер Львова, під час свого візиту в Ужгородізустрівся за кавою із закарпатськими журналістами.Йшлося про розвиток українських міст, політику, співпрацю із Закарпаттям та досвід реалізації міських глобальних проектів на прикладі Львова. 

Андрій Садовий, якийвідвідав Закарпаття у рамках Urbantalks Львів & Ужгород, розповів, що їздить з командою (профільний заступник, головний архітектор, інші фахівці) по Україні, щоб обмінятися думками і досвідом з розвитку міст.  «Маємо вУкраїні понад 450 міст, всі вони кинуті напризволяще. Немає жодної структури, яка б допомагала, консультувала. Ми під час своїх поїздок спілкуємося з громадськими активістами, мерами, беремо приклади зі Львова, розповідаємо», - каже Андрій Садовий. Щодо Ужгорода, то ту мер Львова не вперше, каже --це одне з найгарніших міст, але яке потребує серйозних інвестицій. « Треба активізувати роботу з європейськими фундаціями, це десятки мільйонів євро, які ти можеш вкладати у місто», - додає А.Садовий.

Мер Львова розповів також про проблеми міста і як вдалося їх вирішити. Зокрема, утилізація сміття. «Ми підписалиугоду з ЄБРР, отримали 35 млн. євро (10 млн. із Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля) на будівництво сміттєпереробного заводу. Це буде перший завод в Україні, на тендер подалися 12 світових компаній, які хочуть збудувати завод. Плануємо в цьому році розпочати і за 5 років завершити, - коментує Андрій Садовий. – Для проекту виділена земля на території очисних споруд».  

Політик висловив також свою позицію щодо реформ в Україні. За його словами, реформа децентралізації, яка розпочалася у 2014 році, плавно «пригальмувала» вже у 2015. Частину видатків, які фінансувались з держбюджету, уряд перекинув на місця. Зокрема, це стосується пільгових перевезень, фінансування ПТУ та ін., що є достатньо великим тягарем для місцевих громад.  Мер Львова підтримує медичну та освітні реформу і вважає, що на місце вчителя (але з відповідною зарплатою) має бути по 10-20 претендентів. «Це формула, яка працює у всіх країнах,- додав Андрій Садовий. – Ми у Львові інвестуємо у майбутнє. Кожна школа має мультиборди, закуповуємо 3Dпринтери. Піднімаємо науку. Починаємо будувати  IT-парк на 14 тис.робочих місць з інвесторами світового рівня».

Андрій Садовий також розповів, що зустрічався з головою Закарпатської ОДА Г.Москалем. Говорили про відновлення роботи аеропорту в Ужгороді. «Де сьогодні є летовище – є місто, нема- нема і міста,- зауважив А.Садовий. – Необхідна спільна позиція міського голови Ужгорода, керівників облради та обладміністрації, які мають звертатися до Кабміну, зробити все можливе, щоб аеропорт почав бути успішним і почав об’єднувати Україну. Друге – спільно зробити все можливе, щоб було швидкісне залізничне сполучення Інтерсіті Київ- Ужгород. Інакше держава ризикує втратити цей прикордонний регіон».

Прокоментував мер Львова і питання про реставрацію історичної частини міст, відновлення комунікацій. «Ми у себе роботи не зупиняємо навіть на зиму. Хіба що при морозах до 20 градусів. Нові технології дозволяють вести ремонти цілий рік. Але треба все робити якісно, проблема є з хорошими майстрами», - додав Андрій Садовий. Він також похвалився, що у Львові цього тижня відкрили фонтан, який не працював 70 років.

«Якою сьогодні повинна бути міська культура? Треба брати до влади освічених людей, які мають почуття смаку і почуття гумору, культуру треба підтримувати не словами. Ми вже це робимо, створюємо кардинально новий простір. Вкладаємо кошти у бібліотеки (перетворюємо на медіатеки), театр, спорт, починаємо будувати новий пала ігрових видів спорту. Треба дбати про естетику міста, має бути чисто, делікатно, мають бути квіти. Коли є чисто і охайно, людина себе по-іншому поводить», - резюмував Андрій Садовий.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання