Вчора, 16 липня, у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулася зустріч-інформування з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, які отримали поранення у боях на Сході України.
Щодо ймовірного приховування військовими медичними установами реальних діагнозів військовослужбовців, задіяних в антитерористичні операції, підполковник Іван Держило зазначив:
«Це повна нісенітниця. Дійсно, у мережі Інтернет та окремих засобах масової інформації час від часу з’являється інформація про те, що пораненим після лікування нібито роблять «цивільні» записи – розповів заступник начальника центру по роботі з особовим складом підполковник Іван Держило. – Можу запевнити, перш за все тих, хто прибув сюди з легкими пораненнями, що у їхніх медичних картах, які, до речі, зберігаються двадцять п’ять років, не знайдеться місця для мирних діагнозів: запалення легень, гостре респіраторне захворювання тощо. У нас таке виключено. Всі ви поступили з медичними документами, де є встановлені діагнози і після завершенню лікування в усіх на руках буде дійсний виписний епікриз, а не якась «фількіна» грамота – наголосив він.
Доповнюючи відповіді на подальші запитання головний терапевт Західного регіону полковник медичної служби Юрій Якубенко розповів про найважливіші супровідні документи, які мають мати при собі поранені військовослужбовці.
‑ Найголовнішою є довідка про поранення, травми і захворювання, що складається безпосередньо на місці командиром військової частини. Саме вона є першоджерелом, що підтверджує факт вашого поранення. З усіх інших питань з іншими документами слід звертатися до свого лікуючого лікаря, який на час лікування є вашим «ангелом-охоронцем».
Загалом, впродовж зустрічі-інформування було окреслено набагато ширше коло питань. Деякі з них стосувалися побутових умов, реадаптації та реабілітація після військово-травматичних стресів, інші – фінансових та юридичних питань, порядку вибуття до пунктів постійної дислокації тощо.
Підполковник Віталій Іванов