Новини

Малу сцену в Ужгороді та Північний театр в Сату-Маре відреставрували у спільному проєкті

На ужгородській Малій сцені - аншлаги, актори гатролюють не тільки по Закарпаттю, але й у сусідній Румунії, започатковують спільні мистецькі імпрези. Це результати співпраці Закарпатського облмуздрамтеатру та Північного театру Сату-Маре з Румунії у межах транскордонного проєкту «Розвиток транскордонної культури: відреставровані театри міст Сату-Маре та Ужгород», який вони спільно реалізували упродовж трьох років. Про досягнення, співпрацю театральних колективів в умовах війни, зміни, які зазнали сцени та колективи обох театрів у ході проєкту представники обох міст розповіли на підсумковій пресконференції. Йшлося також про довготривалі перспективи та подальший розвиток транскордонного співробітництва, тощо.

Основною метою проекту є розвиток транскордонного туристичного потенціалу румунсько-українського прикордонного простору через вдосконалення культурної пропозиції для населення, яке проживає у регіонах Сату-Маре та Закарпатській області. Про це розповів Василь Пинзеник, керуючий справами Ужгородського міськвиконкому. «У рамках цього проекту було відновлено інфраструктури театрів, відреставровано Малу сцену Закарпатського обласного муздрамтеатру та сцену Північного театру міста Сату-Маре.  Загальна сума проекту склала приблизно 1 мільйон євро і з них 460 тис. євро отримала румунська сторона, понад 360 тис. євро - українська сторона. І з цих грошей Ужгородська міська рада мала на виконання приблизно 70,000 євро (закупівля освітлення, промоційні матеріали тощо, муздрамтеатр на отримані кошт, зокрема, проводив реставрацію сцени, закупив транспорт тощо», - прокоментував Василь Пинзеник. За його словами, під час війни культура дуже важлива. " Мистецтво -- це є незмінна складова для того, щоб люди не втрачали своє внутрішнє бажання жити, змінцювали національний дух», - додав посадовець.  

Василь Пинзеник

Завдячуючи співпраці у рамках проєкту на Малій сцені закарпатського облмуздрамтеатру – аншлаги. Так прокоментував результати транскордонного співробітництва Рудольф Дзуринець, директор Закарпатського обласного академічного українського музично-драматичного театру. «Завдяки оновленому освітленню, звуковій апаратурі глядачі повністю занурюються в атмосферу вистав, - каже директор театру. – У рамках проєкту ми купили автобус і маємо можливість популяризувати театральне мистецтво по цілій області. А також виїжджати на гастролі. Будучи на гастролях у Сату-Маре ми також домовилися з керівництвом Північного театру створити мультикультурний фестиваль, будемо приймати румунських акторів на своїй базі, а потім будемо виступати у них. За словами Рудольфа Дзуринця, співпраця показала те, що українське театральне мистецтво у центрі уваги. «Про нас знає зараз Європа, про нас знає Україна і ми будемо рухатись далі. Оскільки ми на найзахіднішій регіон, ми чи не єдиний театр в Україні, який зараз обслуговує найбільшу кількість глядачів і дуже багато вимушених переселенців».  

Рудольф Дзуринець

Мірела Пінте, проектний менеджер (Сату-Маре),  зауважила, що громади Сату-Маре є дуже важливим відновлення малого залу Північного театру. «Це зал необхідний для проведення репетицій і тому його оновлення є дуже цінним, як і забезпечення інших потреб розвитку культурного середовища, -- каже Мірела Пінте. - Ми щороку від міської ради проводимо опитування, чи задоволені жителі Сату-Маре тими чи іншими аспектами життя міста. І хочу сказати, що серед усіх цих загальних питань культура завжди є на першому місці».

Мірела Пінте

Мистецький проєкт реалізується в межах “Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 фінансується ЄС через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі."

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.