Новини

Маловідомий закарпатець став одним із найбільш титулованих сучасних українських кінорежисерів

Закарпатський кінематографіст і вчений-юрист В’ячеслав Бігун став лауреатом 25 українських фестивалів, здобувши 25 відзнак. Так маловідомий закарпатець за три роки став одним із найбільш титулованих сучасних українських кінорежисерів. Крім того, автора неодноразово відзначали за активну популяризацію українського кіно.



З-поміж 25 фестивалів, які номінували фільми режисера, 16 проводили конкурсні програми. Зокрема, Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» номінував на статуетку «Скіфський олень» першу документальну стрічку режисера «Пенальті правосуддя». Цей, мабуть, найвідоміший український фільм про права людини, що демонструвався в більш ніж 25 країнах, здобув відзнаку кращого документального фільму на Міжнародному фестивалі «Дніпро-Сinema» ім. Д. Сахненка.

Художній фільм В’ячеслава Бігуна «Мати. В ім’я мільйонів», удостоєний трьох зарубіжних відзнак, двічі нагороджувався і в Україні. Так, журі Всеукраїнського фестивалю «Пілігрим» на чолі з М. Іллєнком удостоїла його гран-прі. Журі кінофестивалю «Любов врятує світ» нагородило стрічку відзнакою за «Кращий фільм про сім’ю». Нагадаємо, що ця стрічка нещодавно набрала більше мільйона переглядів, демонструючи феноменальний зарубіжний інтерес до українського фільму.

Двічі поспіль стрічки режисера визнавалися кращими документальними фільмами на Бердичівському кінофестивалі «Зоряне містечко».

Важливо, що кінофестивалі відзначали професіоналізм кінематографіста у різних номінаціях: режисура, операторська робота (3 відзнаки), актуальність погляду, сценарна майстерність, звукорежисура.

Відзначалися стрічки режисера й на таких фестивалях, як «Кінокімерія», «Кінолітопис»,«Кіномаршрут», «Золоте курча», «Запорізька сінерама» («Молоде кіно»). Вони ставали лауреатами та демонструвалися на інших фестивалях і подіях, як-от, з-поміж інших, «КіноДок», «ПолтаваДок», «Корона Карпат», «КіноХвиля», «Миколайчук-Фест», «Сучасне українське кіно» (ГОГОЛЬFEST), «Європейський експрес», Фестиваль американського кіно «Незалежність» та Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів.

Найбільше відзнак (8, з яких 7 – українських) удостоїлася стрічка «Найближчі до Бога», стаючи наразі чи не найтитулованішим українським фільмом про війну. В 2016-2017 рр. її відзначено за «Кращу операторську роботу» на кінофестивалі «Відкрита ніч», відзнаками на кінофестивалях «Місто мрії», «Дніпро-Сinema», «Зоряне містечко» (двічі), Канівському кінофестивалі та Міжнародному фестивалі історичного кіно.

Загалом наразі 10 стрічок режисера відзначено на кінофестивалях в Україні. З-поміж інших відзначених фільмів режисера такі, як «Довженко. Український Гомер кіно», «Лист Тарковському», «Її хліб насущний», «Шевченко живе. Зізнання Лесі», «Між пеклом і раєм», «Як тебе не любити», а також «Серце мами Гонгадзе». Частину стрічок режисера представлено у вільному доступі.

Кадр з фільму "Як тебе не любити".

Нагадаємо, що В'ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтв. Фільми В’ячеслава Бігуна показали на фестивалях у 29 країнах світу, зокрема в 23 країнах Європи, а також в Австралії, Канаді, Китаї, Індії, Малайзії та США. Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb),

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.