Майже 250 енергетиків працюють над відновленням електромереж після буревію

Сильний буревій, який учора ввечері, 17 вересня, а також упродовж ночі пройшовся Закарпатською областю, завдав значної шкоди кільком районам краю. Найбільше постраждали, як відомо, Рахівський,  частково – Тячівський, Міжгірський та Хустський райони.  Основні проблеми на Рахівщині виникли через обриви в селі Білин, мешканці якого не дозволяють обленерго реконструювати електромережі.

Так, через пориви вітру та падіння дерев 17-18 вересня на електролінії було пошкоджено по області 1 лінію 35 кВ, 16 ліній 10 кВ, а також відключено 236 трансформаторних підстанцій. Загалом без електропостачання опинився майже весь Рахівський район та окремі населені пункти сусідніх районів, загалом повністю та частково знеструмленими виявилися 36 населених пунктів.

Як прокоментувавтехнічний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександр Білак,одразу після проходження буревію на місця обривів у Рахівському та Тячівському районах було організоване переміщення лінійних бригад ПрАТ «Закарпаттяобленерго» з усіх сусідніх районів. Спеціалісти приступили до ремонтних робіт уже зранку з тим, аби максимально швидко ліквідувати наслідки негоди. Наразі по всіх районах працюють 38 бригад, майже 250 працівників обленерго, задіяні більше 40 одиниць спецтехніки. 

«Наразі найбільш проблемним є питання обривів у селі Білин Рахівського району, – прокоментував О. Білак. – Справа у тому, що через цей населений пункт проходить транзитна лінія 35 кВ «Рахів-Ясіня-Ворохта», що з’єднує Закарпатську та Івано-Франківську області. Вказана лінія 35 кВ є системоутворюючою, яка об’єднує мережі Івано-Франківської та Закарпатської областей та перебуває на особливому контролі. Кілька років тому вона була реконструйована за винятком ділянки протяжністю 4 км безпосередньо в селі Білин, де мешканці цього населеного пункту не дають провести реконструкцію.

Незавершені роботи по реконструкції даного транзиту 35 кВ безпосередньо у населеному пункті Білин і стали основною причиною погашення нині всього Рахівського району. На цій короткій ділянці на сьогодні сталися аж 4 (!) обриви проводів і повалена 1 опора (стара, зігнивша). Звідси виникає питання: чого досягли окремі мешканці села Білин, блокуючи заміну застарілих дерев’яних опор 35 кВ на нові залізобетонні? І найголовніше: чому мешканці всього Рахівського району сьогодні повинні страждати через таку асоціальну поведінку?

До речі, якби лінію вчасно було відремонтовано, Рахівщина так не постраждала б».

Наразі ПрАТ «Закарпаттяобленерго» спрямувало всі основні сили на відновлення транзиту 35 кВ «Рахів-Ясіня-Ворохта» в районі населеного пункту Білин.

Прес-служба ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання