Новини

Made in Закарпаття: Гостинці кельтів

Господарі "Кельтського двору" Юрій і Галина Клованичі заклали й доглядають унікальний сад на схилі гори, облаштували агроетносадибу і пригощають гостей власними хлібом, сиром та напоями за прикладом давніх кельтів, що жили й господарювали у цих краях. 



Детальніше - у відеоролику Ужгородсього прес-клубу у рамках проекту за підтримки Фонду ЗМІ Посольства США в Україні.

Зйомка: Наталі Панько, Золтан Январі. Монтаж: Наталі Панько.

Агроетносадиба «Кельтський двір» — єдина на Закарпатті садиба зеленого туризму, де відтворюється історія, побут, звичаї, страви та напої кельтів,які понад дві тисячі років тому створили древнє протомісто-оппідум на схилах гір Галіш і Ловачка на околиці Мукачева.

Відвідавши чотирьохсотлітній дегустаційний підвал «Кельтського двору», гості мають можливість скуштувати десятки види напоїв, характерних для пост кельтських країн Європи, а також пройти курс оздоровлення настоянками на плодах дикоростучих кущів, лікарських трав та цілющих коренів.

Тільки у «Кельтському дворі» займаються історичною реконструкцією старовинних напоїв, які вживали кельти. Мова йде про різні види елю, брагу як різновид пива, збитень, сидр, медове пиво, фраошан, граггерт.

У «Кельтському дворі» можна відчути справжній смак житнього хліба, вимішаного на заквасці без використання термофільних дріжджів і випеченого у глинобитній печі.

У відомій агроетносадибі освоїли і виробництво елітних сирів типу камамбер, дорблю, овечої фети, козячого пуату.

У «Кельтському дворі» можна потрапити у справжні субтропіки, побачивши на власні очі як на території садиби у відкритому грунті росте ківі, гранат, олива, лаврове дерево, мушмула, дикий лимон – понцірус,інжир, маклюра, пір аканта, альбіція, бамбук, багряник, кипариси та багато-багато інших екзотичних дерев і кущів.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.