Людству загрожує водна криза

На думку російських експертів-екологів, через 13 років людство чекає повномасштабна водна криза.


"Згідно з прогнозом російських вчених, до 2025-2030 років обсяг прісної води, що споживає людство, зрівняється з її ресурсами. Тобто людство вперше серйозно зіткнеться з водною кризою. Вже зараз наша планета з населенням 7 мільярдів людей відчуває водний дефіцит. При цьому приріст населення триває, обсяг водокористування буде тільки зростати ", - заявив засновник об'єднання "Екокластер" Олександр Коновалов, передає "Інтерфакс-України".
Він підкреслив, що найбільшим споживачем води є сільське господарство.
"Близько 70% споживаної в світі води з поверхневих джерел і грунтових вод йде на іригацію сільськогосподарських земель, 20% використовується в промисловості і 10% - для побутових цілей", - зазначив екологічний активіст.
Він навів дані ООН, згідно з якими близько 700 млн чоловік в 43 країнах постійно знаходяться в умовах "водного стресу" і дефіциту питної води - приблизно шоста частина населення планети не має доступу до чистої питної води.
"Якщо не вживати заходів, то внаслідок нестачі води через 50 років перед багатьма людьми постане вибір - попити або поїсти, бо на те й на інше води просто не вистачить", - резюмував Коновалов.
Коновалов відзначив, що основні запаси прісної води на планеті мають Росія і Бразилія.

Економічна правда

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...