Поїзд Прага – Чоп

Маршрут, квитки і розклад руху

28 березня на станцію Чоп прибув перший поїзд компанії RegioJet за маршрутом Прага – Чоп. Це – три вагони загальною місткістю 120 пасажирів. Поїзд із Праги прямує через Остраву, Пардубіце (Чехія), Кошице, Жиліну, Попрад (Словаччина). Крім того, Укрзалізниця запустила новий внутрішній рейс, графік якого під лаштований під чеський поїзд, для того, аби пасажири, які їдуть із Праги могли зручно дістатися до інших українських міст – Ужгорода, Івано-Франківська та Чернівців.


Про новий поїзд RegioJet  Прага – Чоп

Залізничну станцію Чоп обрали тому, що тут є сполучення вузькою колією і на Словаччину, і на Угорщину. «Зараз проводяться консультації і вже є попереднє рішення з Укрзалізницею, щоб облаштувати вузьку колію на ділянці Чоп – Ужгород. Таким чином буде можливість проїзду потягів із Угорщини до Словаччини. Це зробить, зокрема, і кращі можливості для переміщення вантажів через Закарпаття, коли є велике навантаження на кордонах. Це є важливий проект, який буде реалізований у цьому році», –  зазначив під час зустрічі першого поїзда із Праги до Чопа голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Поїзд RegioJet прибуває на станцію Чоп
Після прибуття поїзда RegioJet
Прапори України, Чехії та Євросоюзу на церемонії прибуття поїзда RegioJet
Віктор Микита та Роберт Горват

За його словами, RegioJet розглядає й  можливості розвитку інших напрямки. «Я запропонував, щоби, до прикладу, українці, які хочуть подорожувати по країнах Європи, могли переміщувати залізницею свій автомобіль до найближчої станції закордоном. Зараз ми розглядаємо і такий варіант», – додав Віктор Микита.  

Керівник залізничної компанії RegioJet  Якуб Свобода зазначив, що планується розширення маршрутів не тільки на Закарпатті, а й доїзд потяга із Праги до Мостиська на Львівщині.

«Це перший прямий поїзд з Праги до Чопа. Ми раді також, що є сполучення із іншими містами і наші пасажири можуть зручно дістатися до Ужгорода, Івано-Франківська, Чернівців. У майбутньому ми сподіваємося розширити наше сполучення далі – до Мукачева та Ужгорода без пересадок. У нас є сполучення з Чехії в Україну із пересадкою у Перемишлі, ми б хотіли розширити це сполучення також, використовуючи Мостиська, щоб там зробити хаб для пересадки пасажирів», – розповів Якуб Свобода.

«Зараз у Чоп прибуло три вагони, ми сподіваємося на їх збільшення, а також планується, що цей поїзд доїжджатиме до Ужгорода вже цього року», – сказав під час зустрічі поїзда з Праги народний депутат Роберт Горват.

Провідники з прапорами України та Чехії під час запуску поїзда RegioJet
RegioJet  на пероні у Чопі
Роберт Горват
Афтанас, профспілка залізничників
Зустріч поїзда з Праги у Чопі
Поїзд Прага-Чоп

Графік руху поїзда Чоп – Прага

Відстань від Чопа до Праги – 810 км. Поїзд RegioJet долатиме її за 12 годин 25 хвилин, зворотно – за 11 годин 43 хвилини, враховуючи паспортний контроль.

  • Поїзд Чоп-Прага відправляється зі станції Чоп щоденно о 17:35 та прибуває до Праги наступного дня о 05:57 за місцевим часом.
  • З Праги поїзд відправлятиметься о 21:52 та прибуватиме на станцію Чоп о 10:35.

Поїзд також проїжджає через такі міста як Острава, Пардубіце (Чехія), Кошице, Жиліна, Попрад (Словаччина).

Завдяки співпраці з Укрзалізницею, є зручний стикувальний поїзд за маршрутом Чернівці-Івано-Франківськ-Чоп-Ужгород. Його розклад підлаштований для максимально зручної пересадки пасажирів.

Прикордонний та митний контроль на українській стороні здійснюватиметься в міжнародному терміналі залізничного вокзалу станції Чоп, на словацькій стороні – у вагонах поїзда під час стоянки у Чієрна-над-Тісоу (пасажирам не треба виходити із поїзда).

Розклад поїзда Прага-Чоп
На пероні
Пасажирка поїзда Прага - Чоп Аріна
Поїзд Прага-Чоп
Вокзал у Чопі
На станції Чоп, поїзд Прага-Чоп
Пасажирка поїзда Прага - Чоп
Пасажири з поїзда з Праги на пероні у Чопі
Якуб Свобода
Поїзд Чернівці-Ужгород
Провідниця поїзда Чернівці - Ужгород
Провідники поїзда Чернівці - Ужгород
Якуб Свобода
Сидячий вагон поїзда Прага - Чоп
Якуб Свобода
Послуги поїзда
У вагоні поїзда із Праги
Приклад харчування у поїздах Прага - Чоп
Компанія RegioJet , сувеніри

Квитки на поїзд Чоп – Прага: вартість

Вартість квитка на поїзд RegioJet  сполученням Чоп – Прага та Прага – Чоп  стартує від 18,9 євро. Ціна квитка залежить від класу обраного вагона, наповненості та дня купівлі квитка. У чеському поїзді RegioJet  доступні комфортні сидячі вагони (на цей варіант квитки найдешевші), а також вагони зі спальними місцями та опція жіночого купе. Квиток на поїзд Прага – Чоп у спальному вагоні коштує близько 29,90 євро.

Також під час подорожі пасажирам пропонується кава, чай, вода, інші напої, крім того, доступні для замовлення на сніданки та обіди з великим вибором варіантів їжі. Придбати квитки на поїзд сполученням Чоп – Прага та Прага – Чоп  можна на офіційному сайті компанії-перевізника RegioJet.

Чеська компанія також очікує на інтеграцію із сервісами Укрзалізниці, щоб пасажири могли придбати квитки не лише на сайті RegioJet, а й безпосередньо на сайті Укрзалізниці.

Пасажири на станції у Чопі

Які плани RegioJet в Україні надалі?

Компанія RegioJet – це найбільший приватний залізничний пасажирський перевізник у Центральній та Східній Європі. З травня 2022 року спільно з Укрзалізницею компанія забезпечує перевезення пасажирів з України до Праги та інших міст Чехії та Польщі з пересадкою у Перемишлі (Польща). За минулий 2023 рік цим маршрутом скористалися понад 230 тисяч пасажирів

У компанії зазначають, що зацікавлені у продовженні маршруту поїзда Прага – Перемишль до Мостиська (Львівська область). Для цього компанія готова профінансувати будівництво на станції Мостиська ІІ пасажирської платформи біля європейської колії та пішохідного мосту для доступу до неї. Окрім іншого проєкт передбачає влаштування підйомників для забезпечення доступності мало мобільних груп пасажирів. У RegioJet  оцінюють проєкт у 1,5 млн євро і кажуть, що готові приступити до робіт одразу після отримання погодження від Укрзалізниці.

Крім того, у RegioJet чекають на відновлення електрифікації європейської колії на ділянці Чоп – Мукачева, що дозволить забезпечити пряме залізничне сполучення Мукачево-Прага.

Також у компанії наголошують, що подовження поїздів RegioJet  до станцій в Україні передбачає закупівлю в українських постачальників послуг із прибирання, обслуговування та екіпірування поїздів.

Поїзд Прага - Чоп
Scroll To Top