Мобільні автономні шпиталі

шукають у Європі та відправляють на фронт закарпатці

У цьому мобільному польовому шпиталю, який знайшли партнери БФ «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» у Нідерландах і доправили в Ужгород, є навіть паперові серветки. І всі необхідні умови, щоб, укомплектувавши цей бокс, він був повністю автономним. Комітет медичної допомоги доповнив шпиталь необхідним медичним обладнанням, ліками, витратними матеріалами, генератором, устаткуванням для подачі води тощо, зараз шпиталь чекає відправлення на фронт. Він буде першим, з тих трьох, який відправляв Комітет, обладнаним сонячними панелями для автономності. 

 «Наші друзі з Франції наші партнери знайшли третій польовий шпиталь знайшли його в Нідерландах звідти він не приїхав до Ужгорода це вже третій який приїхав до Ужгорода і третій який поїде на фронт, - розповідає Катерина Ірха, речниця БФ «Комітет медичної допомоги».

Шпиталь навіть виглядає як броньований, хоча броні він не має, але є дуже добре укріпленим. Такі використовують армії Європи. Частина з них європейськими країнами не  використовується, але у Комітет кажуть: дедалі важче шукати такі шпиталі по Європі, де зрозуміли, що війна – не тільки в Україні, і переглядають власні запаси.

В Україні таких поки що не виробляють. Шпиталь, який привезли до Ужгорода, має відведення до всіх комунікацій, необхідний тільки насос для води та джерела електроенергії.

Катерина Ірха розповідає про мобільний шпиталь

"Начинка" шпиталю - завдання волонтерів

«Наші друзі попіклувались ще і про комфорт і встановили кондиціонер. Коли шпиталь буде розміщено у польових умовах, він буде розширений, одна сторона відкривається, висувається тент і шпиталь стає удвічі більшим, - пояснює Катерина Ірха. - Тут можуть працювати дві медичні бригади, тут будуть встановлені операційні столи, операційні лампи обладнання спеціальні для проведення  первинного оперативного втручання. Потім вже звідси важко поранених бійців можуть забрати в лікарні, де їм будуть проведені більш серйозні втручання. Все це вже функціонували і воно апробоване на виконання своїх головних завдань».

Фахівці Комітету вже «наповнили шпиталь необхідним обладнанням та матеріалами. «Для нормального функціонування мобільного шпиталя ми звичайно забезпечуємо його основними приладами: це, по-перше, система живлення - 8 кВт генератор, - коментує В’ячеслав Поляков, волонтер БФ «Комітет медичної допомоги в Закарпатті». -  Звичайно ми запаковуємо його резервуаром для води із насосом. Також для виконання основних функцій ми ставимо туди медичний прилади, такі як дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень,  автономний аспіратор, пульсоксиметр, монітор пацієнта.

У шпиталь також додали велику кількість розхідних матеріалів, зокрема, перев'язочні матеріали, рукавиці, шини, ортези, все, що потрібно для термінового надання медичної і домедичної допомоги.

В'ячеслав Поляков показує обладнання

«Польовий шпиталь максимально функціональний, два такі ж вже працюють на фронті. Відгуки такі, що вони на 120% виконують покладені зобов'язання, - каже Катерина Ірха. -Десь його ставили і він стаціонарно стояв відносно безпечному місці, а другий встановлений на пересувну платформу і прямує за своїм підрозділом, де військові медичні працівники рятують своїх побратимів і посестер».

Наразі польовий шпиталь очікує відправки з Ужгорода на фронт, там, де його потребуватимуть найбільше

Читайте також про те, як "11 жінок з України привезли на батьківщину автівки екстреної медичної допомоги"

Ірина Бреза

Фото: Аня Семенюк

мобільний шпиталь
всередині мобільного шпиталю
медичні прилади для шпиталю
Scroll To Top