Новини

Лісівники просять закарпатців не палити суху траву, аби не загорівся ліс

 Лісівники застерігають від  випалювання трави на сільськогосподарських угіддях, які примикають до лісових масивів.

У суху погоду вогонь поширюється миттєво і може знищити здоровий ліс. Зупинити поширення пожежі у державному лісовому фонді – не тільки складно, але й затратно для держави, - відмічає директор Тячівського лісгоспу Наталія Катреняк.
 
У зоні ризику першочергового знищення лісовою пожежею - молодняки та посаджені лісові культури. Через суху траву, якої багато між ними, полум’я поширюється більш активно і швидко охоплює великі площі. А ще вогонь сильніше уражує дерева з молодою корою.
 
Окрім зелених насаджень, від весняних палів та лісових пожеж страждає фауна краю. Через випалювання трави та очерету згорають дикі тварини, місця їх проживання і розмноження, птахи (зокрема, куріпки), плазуни та гризуни, зайці. Від небезпеки не встигає втекти молодняк. Зайчата, маленькі козулі та кабани залишаються безпорадними перед стихією.
 
Безпечне поводження з вогнем під час перебування на природі – це ще один спосіб запобігти лісовій пожежі. Лісівники просять закарпатців проводити дозвілля у зонах, спеціально облаштованих для відпочинку, та дотримуватися Правил пожежної безпеки у лісах України.
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.