Новини

Ледида, Панов і Шашік зробили все для нової площі в Ужгороді, справа – за міською владою

З ініціативи громадського діяча Алена Панова та єпископа Мілана Шашіка в Ужгороді може постати нова красива площа на зразок улюблених у Європі місць для відпочинку мешканців та фотографування туристів на пам'ять. Завдяки новій площі найвідоміший собор Ужгорода отримав би зручну панораму для насолоди архітектурним ансамблем – замість вузького тротуару, який наразі «замінює» площу А.Бачинського. Днями відбулося засідання конкурсної комісії з обговоренням проектів, що надходять на конкурс, оголошений греко-католицькою єпархією спільно з Аленом Пановим.  

Конкурсною комісією було вирішено передати проекти облаштування площ до Ужгородської міської ради – з метою їх використання при опрацюванні та затвердженні єдиної концепції благоустрою площі; надати доступ до публічного ознайомлення та обговорення проектів, яким присуджено другу премію у конкурсі (першу та третю премії наразі не присуджували).

У ході засідання експерти висловили ряд зауважень з приводу облаштування площі та прокоментували подані на конкурс проекти.

Борис Кузьма, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України висловив пропозицію не перевантажувати пощу та зробити її максимально просторою. Домінантою площі, на думку митця, виступатиме саме комплекс споруд Собору. Також він пропонує просити міську раду накласти мораторій на відчуження земель, що перебувають в ареалі майбутньої площі та на сьогодні є у комунальній власності, задля можливості їх використання при плануванні та благоустрої.

Владислав Ганзел, голова Закарпатської організації Національної  спілки архітекторів України запропонував максимально відкрити простір напроти Собору, для чого частково демонтувати або знизити висоту існуючої огорожі; так само висловив впевненість у необхідності максимального збереження дерев на ділянці за існуючим муром, використавши її під влаштування скверу, який має проектуватися на основі існуючих насаджень.

Іван Небесник, ректор Закарпатського художнього інституту наголосив на необхідності створення власне площі – широкого простору напроти Собору, а встановлення різного роду архітектурних форм не має його перевантажувати.

Леонід Самсонов, в.о. начальника управління містобудівельного комплексу і земельних ресурсів Ужгородської міської ради висловив пропозицію взяти за основу проекти В. Чорнак-Щока та П.Сарваша – В.Бровді при розробці остаточного проекту площі.

о. Петро Береш, канцлер Мукачівської греко-католицької єпархії пропонував зважено підійти до майбутнього облаштування площі, зокрема детально вивчивши необхідність збереження і відновлення історичних елементів – муру, каплиці тощо. 

Владика Мілан зауважив про потребу збереження історичних елементів забудови площі, зокрема частини існуючого муру, водночас підкреслив необхідність влаштування площі навпроти входу в Собор, яка б кореспондувалася зі сквером і містила пам’ятник.

У результаті, комісія рекомендувала Владиці Мілану (єпископу Мукачівської греко-католицької єпархії, яка є користувачем ділянки, на котрій має бути облаштовано сквер) та Алену Панову (власнику земельної ділянки, що за приватної ініціативи передана для облаштування площі) звернутися в Ужгородську міську раду для отримання вихідних даних на проектування площі. Владика Мілан та Ален Панов, а також обласна влада в особі губернатора Олександра Ледиди свої зобов’язання виконали. Тож наразі справа – за рішенням Ужгородської міськради та мера міста Віктора Погорєлова. На цьому етапі від їхньої волі залежить реалізація ідеї створення ужгородського San Pietro – площі А.Бачинського перед Кафедральним собором.   

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.