Кримінальна міліція нагадала закарпатцям про безпеку дітей

Кримінальна міліція у справах дітей ЛВ на ст. Чоп нагадує, що, як правило, дорослі майже завжди винні у проблемах та бідах дітей. За кожною з таких проблем стоїть або недостатня, або надмірна увага старших.

 

 Захист для маленьких "волоцюг"

Діти, протестуючи утискам батьків, їх жорстокості чи байдужості, вдаються до кардинальних дій – втікають з дому. Як наслідок, перетворюються на неповнолітніх волоцюг. Живуть, де прийдеться, харчуються тим, що знайдуть. Обрати собі місцем для проживання вулицю в дітей бувають різні причини: хтось залишився без батьків, у когось найрідніші люди гірші за чужих… Дехто втечею з дому демонструє свій протест, прагнучи привернути увагу дорослих до своїх проблем. Тими дітьми, що потрапили у поле зору міліції, на першочерговому етапі опікується єдиний на Закарпатті – Батьовський обласний притулок для дітей. Важко уявити, як склалася б доля його тимчасових мешканців, якби вони вчасно не отримали тут прихисток та психологічну допомогу.

Працівниками кримінальної міліції у справах дітей  ЛВ на станції Чоп проводяться відпрацювання дільниці обслуговування та прилеглої до неї території. Особлива увага приділяється місцям концентрації дітей та молоді. Також проводиться перевірка закинутих приміщень, де б могли перебувати діти-втікачі.

Ми повинні знати, що діти,  котрі потрапили у складні життєві ситуації, потребують особливої уваги зі сторони дорослих, адже турбота про цих дітей – внесок не лише у їхнє майбутнє, а й у майбутнє усієї країни в цілому.      

 

                                        Звернення

                               до працівників торгівлі

На сьогоднішній день значної актуальності набула проблема пияцтва та тютюнопаління серед дітей.

Як свідчить статистика,  більшість  підлітків, які скоїли злочини, перебували в стані алкогольного сп′ яніння.

У лютому 2010 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива і слабоалкогольних напоїв», яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156, якою передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв   або тютюнових виробів особам, які не  досягли   18 років.

Окремо інформуємо, що порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами – тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На теперішній час в загальноосвітніх навчальних закладах держави тривають літні шкільні канікули. Упродовж дня більшість дітей знаходяться без нагляду дорослих. Працівники  кримінальної міліції у справах дітей лінійного відділення на станції Чоп звертаються із проханням неухильно дотримуватись чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Адже кожен із нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне чи цигарки дітям, задумайтесь, що хтось може запропонувати закурити чи випити і Вашій дитині. А наслідки таких дій можуть бути непередбачуваними…

 

                                                   Звернення

                        щодо протидії наркоманії серед дітей та молоді

Серед гострих соціальних проблем, яких сьогодні на жаль не бракує, одна з найболючіших – проблема наркоманії. В двадцять першому сторіччі хворобливий потяг до смертельного зілля набув широкого розмаху. Про наркоманію нині говорять в усьому світі. Щодня хтось вперше бере в руки шприц з отрутою, не замислюючись над тим, що з першою дозою буде наступна, а потім – прірва.

Міліцією в даний час здійснюються профілактичні заходи «Літо-2013». Ця акція націлена на забезпечення соціального і правового захисту дітей, попередження вчинення злочинів неповнолітніми і відносно них, профілактику бездоглядності та інших негативних явищ під час літніх шкільних канікул. Адже саме в цей період переважна більшість дітей залишається без нагляду дорослих.

Зараз серед молоді користуються попитом лікарські засоби: ефедрин та його похідні, тому звертаємось до працівників аптечних кіосків та медичних закладів з проханням не продавати дітям та молоді вказані лікарські препарати. Нехай за пігулками приходять їх батьки. 

 

                          

Пам'ятка батькам

про заходи безпеки під час літнього відпочинку

Навряд чи хто-небудь візьметься застрахувати вас від сонячних опіків чи поганої погоди під час відпустки, а попередити скоєння злочину (по відношенню до Вас та вашої родини) під силу кожному.

У сезон відпочинку міліція попереджає та нагадує мешканцям і гостям про елементарні заходи безпеки. Дотримання яких дозволить уникнути небажаних неприємностей та розчарувань

На час свого від'їзду попросіть сусідів, яким довіряєте, наглядати за Вашим помешканням і, по-можливості, забирати пошту. Заздалегідь потурбуйтесь про надійність вхідних дверей та замків ваших осель.

Не залишайте ключі у легкодоступних місцях, приміром, під килимком біля вхідних дверей, у поштових ящиках, електрощитах та ін..

Виходячи з будинку, готелю чи квартири зачиняйте вікна та двері;

Не залишайте на видних місцях, або без нагляду, цінні речі, а ще краще зберігати їх у сейфі чи камері схову готельних приміщень. Не забувайте, що адміністрація курортно-санаторних комплексів не несе відповідальності за зберігання майна, залишеного в номерах.

У місцях найбільшого скупчення людей – зупинках, транспорті, старайтесь не показувати наявності у вас грошей, ювелірних прикрас чи інших коштовних речей.

Попіклуйтеся про своїх рідних та дітей. Не залишайте дітей без нагляду на сонці, в автомобілі. Нагадуйте їм про контактні телефони батьків, міліції та «швидкої» допомоги. Підтримуйте постійний зв'язок з дитиною. Знайдіть час для спільного відвідування з дітьми пляжу, атракціону чи інших розважальних закладів. Не відпускайте дітей на самостійні прогулянки. Завчасно домовтесь про місце зустрічі з дитиною, на випадок її загублення.

Дотримуйтесь елементарних правил безпечної поведінки та вимагайте цього від своїх нащадків. Купайтесь у відведених для цього місцях, не залишайте дитину без нагляду під час ігор та купання;

Не зловживайте алкогольними напоями та перебуванням на відкритому сонці.

Дотримуйтесь правил безпеки під час відвідування невідомих лісових та гірських місцевостей.

Якщо по відношенні до Вас, чи ваших рідних скоєно злочин негайно звертайтесь до працівників міліції.                   

Кримінальна міліція в справах дітей  ЛВ на ст.Чоп 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання