Новини

Кращі шанси жінок і дітей при затопленні корабля виявилися міфом

Дослідники проаналізували історичні дані з виживання пасажирів в корабельні аварії і встановили, що перевага жінок і дітей в таких ситуаціях є лише благим побажанням - у реальності ситуація прямо протилежна.

Аналіз опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, а його короткий зміст наводить Agence France-Presse.
Дослідники розшукали дані про тих, що вижили в 18 морських катастрофах, що мали місце в минулі три століття. Загалом автори простежили за долею 15 000 пасажирів і членів екіпажу і встановили, що ймовірність виживання при аварії корабля відрізнялася у різних статевих і соціальних груп.
Виявилося, що, чоловіки в разі катастрофи виживають в середньому в два рази частіше, ніж жінки. Дані про виживання дітей вдалося знайти тільки для 15 з 18 досліджених корабельних аварій, і вони виявилися ще нижче - шанси дітей врятуватися склали всього 15 відсотків.
Члени команди і капітани кораблів в середньому виживають значно частіше, ніж пасажири-чоловіки - в 61 відсотку випадків проти 37.
Встановлені цифри не залежали істотно ні від тривалості самої катастрофи, ні від часу, спільно проведеного пасажирами та командою. Шанси жінок на виживання залишалися низькими, навіть коли вони становили незначну частку від загальної кількості учасників катастрофи. Цікаво, що різниця між статями в цьому відношенні за останнє століття зменшилася.
Винятком з розглянутих катастроф є випадок "Титаніка". Його капітан розпорядився розмістити в рятувальні шлюпки насамперед жінок і дітей, і, судячи з розповідей очевидців, цей наказ виконувався зі зброєю в руках. В результаті, ймовірність виживання жінок досягла 70 відсотків проти 20 відсотків для чоловіків.
З цього автори роблять висновок про те, що в разі катастрофи люди зазвичай ведуть себе за принципом "кожен за себе" і на таку ситуацію можуть вплинути тільки рішучі дії капітана.

Лєнта.ру

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.