Новини

Країни, які швидко і ефективно впроваджують карантин, зменшують кількість смертей щонайменше в 10 разів - експерт

Чому карантин – це справді дієвий засіб, а соціальна ізоляція – ефективна у боротьбі з вірусом? Дещо обмежити себе не завадить, якщо від цього залежить здоров’я не тільки твоїх рідних, але й цілої країни. Детальніше у цифрах пояснює Ігор Король, доктор фізико-математичних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ:

 

Сьогодні всі говорять про коронавірус. Кількість хворих у більшості країн росте по експоненті. Це класична модель Мальтуса росту одновидової популяції (тут – інфіковані вірусом COVID-19), яка має необмежену територію (весь світ) і необмежені ресурси (населення світу). Я завжди ілюструю нею застосування математики (диференціальних рівнянь) студентам на лекціях. Якщо ми будемо бездіяти, вважати, що нас це не стосується, то епідемія буде і далі рости експоненційно тобто лавиноподібно.

Неупереджений математичний аналіз свідчить, що:

  • офіційна медицина отримує інформацію про кількість хворих із запізненням;
  • від інфікування до смерті проходить17,3 дні;
  • одна смерть означає близько 800 справжніх хворих на цей день.
  • країни, які швидко і ефективно впроваджують карантин, зменшують кількість смертей щонайменше в 10 разів;

Єдиний спосіб зупинити поширення вірусу – максимальна свідома соціальна ізоляція кожного сьогодні. Не завтра. Якщо цього не робити, то дуже швидко (за тиждень-два) будемо в розпачі. Лікарні будуть перевантажені хворими, які будуть лежати в коридорах і їх не буде кому лікувати, і не буде чим. Медикам доведеться вирішувати, кого підключати до системи штучної вентиляції, а хто помре. Це не песимізм, а реальна ситуація в осередках захворювання.

Приклад азійських країн говорить, що раннє запровадження обмежувальних заходів суттєво зменшує кількість хворих і смертність. З такою кількістю хворих, як сьогодні в США, Іспанії, Франції, Ірані, Німеччині, Ухань вже був закритий.

 З огляду на це дуже правильним є припинення навчання у всіх закладах освіти України. Навчання відбувається у дистанційній формі. Для школярів це уроки по телебаченню і велика кількість різноманітних інтернет ресурсів, які дають можливість вивчати матеріал і готуватися до ЗНО вдома. У закладах вищої освіти перелік навчальних дисциплін надзвичайно великий, вони різняться в залежності від факультету і курсу, що зумовлює інший підхід до дистанційного навчання. Так в Ужгородському національному університеті вже з 2014 року використовується система електронного навчання. В ній кожен викладач надає студентам доступ до методичних матеріалів (підручників, власних лекцій, методичних посібників, тестів, практичних завдань тощо). Це дозволяє студентам вивчати матеріал у зручний для них час, а викладачам проводити перевірку знань дистанційно.

Сьогодні для студента важливо не тільки володіти певним об’ємом фактів, але й бути готовим до будь-яких життєвих ситуацій, зокрема вміти здобувати знання не тільки в класичний спосіб.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.