Новини

Координаторка Руху підтримки закарпатських військових звернулась до Президента і позиватиметься до правоохоронців

Галина Ярцева, координаторка Руху підтримки закарпатських військових сьогодні в Ужгородському прес-клубі оголосила дві заяви. Перша стосується захисту честі та гідності, інша – звернення до Президента. 


Ярцева

Галина Ярцева принесла на пресконференцію подяки та грамоти, які за 8 років діяльності Руху отримувала від правоохоронців різного рівня. Та зауважила, що нинішні дії правоохоронців перекреслили всі слова, написані на цих паперах відомими людьми.  За словами волонтерки, її «ім’я втоплене у багнюку, але ковтати це вона не буде». Тому подає на СБУ, поліцію та прокуратуру Закарпатської області позовні заяви до суду про захист честі та гідності.

фото

  «Я ніколи не хвалилась грамотами, орденами і медалями, найдорожчі мої нагороди - живі і здорові військові, але нині я змушена принести сюди ту купу дипломів і грамот за всі 8 років війни та навіть уже за час повномаштабного вторгнення росії. Кілька днів тому закарпатські правоохоронці переклеслили одним махом всі слова, які написані в цих паперах і підписані відомими командирами України та області: Міністр оборони Полторак, Начальник Управління СБУ в Закарпатській області О. Воєводін, Командир 128 ОГШБ Шаптала, від військових підрозділів зі всієї України, від добровольчих батальйонів ДУК Правий сектор, Айдар, -  заявила Галина Ярцева. - Сьогодні моє ім'я силами правоохороних органів втоптане в багнюку. В офіційних заявах правоохоронців неправомірна констатація моєї вини, без доказів. Безпідставна свідома дискредитація. Але ковтати це я не збираюсь, тому я готую на СБУ, поліцію та прокуратуру Закарпатської області позовні заяви до суду про захист честі та гідності».

фото

Лідерка Руху також оприлюднила Звернення до Президента України із закликом втрутитися і блокування волонтерського руху по всій Україні. 

«Звертаємося до Вас як гаранта Конституції України та людини, яка у найважчий час взяла на себе відповідальність за долю і життя всієї країни. Зараз допомоги потребує найактивніша частина українського суспільства – волонтери. Це люди, котрі в 2014-му році стали добровільними та безкорисливими помічниками держави, взялися допомагати захисникам України і продовжують це робити з дня у день протягом 8 років, не чекаючи на подяки, нагороди, визнання. Але і того, що відбувається в останні тижні, ми теж не чекали.

Із 25 по 26 травня 2022 року в офісі Руху підтримки закарпатських військових та квартирах волонтерів відбулися невмотивовані та безпідставні обшуки й вилучення майна – це медикаменти, одяг, інструменти, продукти харчування, які були вже підготовлені для відправки на фронт та пораненим; благодійні внески людей, за які планувалося закуповувати необхідні речі; особисті речі волонтерів; висунуто абсурдні звинувачення, які не відповідають дійсності. 

Така ситуація спостерігається і в інших регіонах України.

Усе це свідчить про системну акцію з дискредитації волонтерського руху в Україні. 

У результаті:

– реальна допомога військовим, у тому числі пораненим, заблокована;

– втрачається довіра населення, волонтери зазнають тиску та демотивовані;

– після найвиснажливіших місяців повномасштабного війни волонтери опиняються у ролі звинувачених, затаврованих як злочинці без рішення суду.

 Ми розуміємо, що в організації роботи деяких волонтерів могли бути недоліки, але чого не було – це злочинних намірів, всі наші дії були спрямовані виключно на швидку та ефективну допомогу країні. 

Більшість із нас працюють у волонтерському русі з 2014-го року, і найцінніше, що ми маємо – це довіра людей. Бо лише разом ми відстоїмо Україну!

Просимо Вашого особистого втручання, політичної волі та швидких рішень, щоби припинити дискредитацію та блокування волонтерського руху в Україні».

Довідково: 

25-26 травня в офісі Руху підтримки закарпатських військових  відбулись обшуки, 3 червня Галині Ярцевій повідомлено про підозру.

фото 

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.