Новини

Конфіскований в іноземця старовинний Хрест-Розп'яття збагатить церковну колекцію столичного музею

Днями Закарпатська митниця Держмитслужби передала до музею книги і друкарства України, що в м.Київ, виносний Хрест-Розп'яття, виготовлений у першій половині ХХ століття невідомим майстром.


Старовинний хрест був вилучений наприкінці 2018 року у гр.Італії, який незаконно хотів його вивезти з нашої держави через митний пост «Тиса», що на українсько-угорському кордоні.

Відносно гр. Італії, який переміщував церковний раритет через кордон України з приховуванням від митного контролю, складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Згодом Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області визнав італійця винним. Відтак було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товарів з їх конфіскацією.

Потім за наказом Міністерства культури та інформаційної політики України «Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів» Закарпатською митницею Держмитслужби передано до музею книги і друкарства України конфіскований Хрест-Розп'яття.

Як розповідають фахівці-експерти, виносний хрест виготовлений, скоріш за все, в Україні, невідомим майстром у першій половині ХХ століття з мідного сплаву (розмір - 29,3х20,9 см). Хрест чотирикінцевий з накладеним розіп'ятим Христом. Кожен кінець хреста виконаний у вигляді стилізованої квітки та прикрашений портретним олійним малюнком: у верхньому - Бога Саваофа, у лівому - Богоматері, у правому - Ісуса Христа, у нижньому - черепа та кісток Адама, - повідомили в пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.