Новини

Комфортне спальне місце: основні типи матраців та особливості вибору

Для того, щоб добре висипатися та забезпечити своєму організму здоровий сон, важливо враховувати якість матраца, на якому ви відпочиваєте. Однак коли серйозно починаєш займатися вибором, то з'являється безліч питань: які види матраців існують, яка конструкція є найкращою і чи підходить модель під ваші потреби та уподобання? На всі ці питання ми постараємося дати відповідь та поділитися важливою інформацією про різновиди матраців та їх основні особливості.

Які є типи матраців?

Усі вибори поділяються на декілька категорій залежно від їх особливостей. Наприклад, матраци відрізняються за такими параметрами:

 • розміри;
 • тип наповнювача;
 • матеріал чохла;
 • особливості конструкції (з пружинами або без);
 • призначення (для дивану чи ліжка).

матрац

Враховуючи усі ці критерії можна підібрати оптимальну модель під свої потреби та уподобання. Але де ж купити якісний виріб? Магазин матраців у Києві Amebli пропонує вам широкий асортимент варіантів з анатомічними та ортопедичними властивостями, у різних варіаціях розмірів та конструкцій.

Різновиди матраців за розмірами

Існує три основних типи матраців за габаритами:

 1. Одномісні: призначені для однієї особи і мають ширину від 80 до 90 см та довжину від 190 до 200 см. Поширеними варіантами є розміри 80x200 см, 90x190 см та 90x200 см.
 2. Полуторні варіанти: підходять як для однієї, так і двох осіб. Вони більші, ніж одномісні, і мають ширину від 120 до 140 см та довжину від 190 до 200 см. Популярні розміри включають 120x190 см і 140x200 см.
 3. Двоспальні: призначені для двох осіб і мають ширину від 160 до 200 см та довжину від 190 до 200 см. Розміри 160x200 см, 180x200 см та 200x200 см є найпоширенішими.

Крім того, існують нестандартні розміри. Деякі магазини пропонують виготовити вироби за індивідуальним замовленням.

Види матраців за ступенем жорсткості

Ортопедичні матраци відрізняються за своєю жорсткістю, яка залежить від наповнювача та конструкції. Чим жорсткіший виріб, тим ефективніше він підтримує хребет у правильному положенні.

Існує три основні види матраців за ступенем жорсткості:

 1. Середні: зазвичай складаються з кількох шарів наповнювача, таких як пінополіуретан, латекс, кокосова койра або холофайбер. Моделі забезпечують хорошу підтримку хребта. Середня жорсткість ідеально підходить для людей з вагою від 60 до 90 кг.
 2. Помірно-жорсткі матраци: мають більш щільний наповнювач, порівняно з середніми матрацами. Вироби забезпечують відмінну підтримку опорно-рухового апарату та підходять для людей із зайвою вагою чи проблемами з хребтом. А також їх рекомендують купувати тим, хто полюбляє спати на боці.
 3. Жорсткі матраци: мають найщільніший наповнювач серед усіх типів. Матраци забезпечують максимальну підтримку хребта, що дуже важливо для людей із значним навантаженням на суглоби або проблемами зі спиною.

https://www.magniflex.ua/upload/iblock/dcb/kyva3jyufbl61mfug4g74xhan2q1ekp9.jpg

Якщо ви маєте серйозні захворювання опорно-рухового апарату — варто перед покупкою матраца порадитися з лікарем.

Типи матраців за конструкцією

Матраци поділяються на дві основні категорії: пружинні та безпружинні. Перші можуть бути оснащені залежними або незалежними пружинами. У випадку залежних пружин, вони повністю з’єднані між собою, водночас як незалежні особливі тим, що кожна пружина розташована в окремому тканинному "стакані".

Безпружинні моделі — це блоки зі штучного або натурального латексу, кокосового волокна, а також різноманітних синтетичних високотехнологічних матеріалів.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.