Перші засоби для корекції зору, подібні до сучасних контактних лінз, виготовив зі скла Адольф Ойген Фік наприкінці XIX ст. У 30-х роках XX ст. одному голлівудському режисеру спало на думку, що їх можна використовувати, аби змінювати відтінок очей акторів. Саме на його замовлення технологи й створили перші кольорові контактні лінзи. Але ж яскраві образи потрібні не лише зіркам кіно, а і звичайним людям. Тому з 80-х, після багатьох удосконалень, кольорові контактні лінзи з’явились у вільному продажу. З’ясуємо, які метаморфози з ними можливі.
Поглиблення природного відтінку
Несхильні до грандіозних змін особи зі світлими очима іноді воліють зробити власний колір дещо яскравішим і виразнішим. Для них виробники контактної оптики створили відтінювальні лінзи. Вони напівпрозорі й містять небагато пігменту, тож помірно підкреслюють натуральний тон і додають власникові впевненості у своїй зовнішності. Про вплив барвника на стан ока хвилюватися не варто: його нанесено між шарами лінзи, тож з оком він не контактує.
Однак відтінювальні лінзи підходять не всім. На темних очах їх зовсім не буде видно.
Кардинальна зміна кольору райдужної оболонки
Щоб миттю змінювати відтінок очей, використовують кольорові лінзи. Вони дозволяють отримати бажаний тон, незалежно від природного забарвлення: чорні райдужки перетворюють на волошкові, карі — на зелені. Виробники офтальмологічної продукції пропонують неймовірно широку палітру кольорів. На деяких лінзах цього типу є візерунки. Вони привертають увагу й надають погляду загадковості.
В оптиках та інтернет-магазинах продаються кольорові й відтінювальні коригувальні моделі. Тож люди з короткозорістю і далекозорістю, які знають оптичну силу своїх лінз, теж можуть змінювати колір райдужної оболонки на бажаний.
«Котяча» зіниця і написи на оці
Потрібно створити ефектний образ на Новорічну вечірку, Гелловін чи інший тематичний захід? Тоді в пригоді стануть карнавальні контактні лінзи. Це найдієвіше доповнення будь-якого перевтілення. Сміливі дизайнери пропонують такі crazy-моделі:
- з написами та зображенням (павутини, футбольного м’яча);
- ті, що світяться в UV-променях;
- неприродних кольорів (білі, рожеві, веселкові);
- які створюють ілюзію фігурних зіниць (у формі концентричних кілець, зірочок, сердець).
Усі карнавальні лінзи «нульові» (без діоптрій). Найчастіше вони є одноденними й додаткового догляду не потребують.
Завжди необхідно дотримуватися рекомендацій виробників щодо використання лінз будь-якого типу й ніколи не одягати їх на запалені очі, під час загострення алергії чи зниження імунітету.
На правах реклами