Кількість загиблих у конфлікті в секторі Газа перевищила 140

Кількість загиблих в конфлікті в секторі Газа перевищила 140, майже тисяча людей поранені.

Про це повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на заяву постійного представника Палестини при ООН Ріяда Мансура. Раніше повідомлялося про більш ніж 120 загиблих з палестинського боку.

Уже повідомлялося, що Ізраїль обстріляв, зокрема, восьмиповерховий будинок, розташований в центрі сектора Газа, у якому, ймовірно, розташований центр збору розвідданих палестинського правлячого руху ХАМАС.

Також у вівторок представники ХАМАС оголосили про те, що перемир'я в анклаві набуде чинності вже в ніч на середу, проте Ізраїль продовжує наполягати на міжнародних гарантіях припинення ракетного обстрілу і контрабанди зброї в анклав.

14 листопада ізраїльська армія почала масштабну військову операцію в секторі Газа під назвою Хмарний стовп, метою якої є ліквідація бойовиків і знищення військової інфраструктури правлячого в Газі руху ХАМАС. Атака стала відповіддю на дедалі частіші в останні тижні напади і обстріл палестинськими бойовиками півдня країни.

Після того як угруповання Ісламський джихад випустило по Тель-Авіву дві ракети, ізраїльські ВПС посилили інтенсивність обстрілу військових об'єктів палестинців. Протягом перших 24 годин операції ЦАХАЛ завдав ударів по 227 цілях у секторі Газа. У результаті було вбито не менш як 13 бойовиків, понад 100 поранених.

15 листопада відбулося засідання Ради Безпеки ООН, обговорювалася ситуація на півдні Ізраїлю і в секторі Газа. Більшість країн світової спільноти вважають дії ХАМАСу головним винуватцем ескалації військових дій на півдні Ізраїлю.

Кетрін Ештон, верховний представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки заявила, що глибоко стурбована ескалацією насильства в Ізраїлі і секторі Газа і жалкує про загибель цивільних осіб з обох сторін. Головний дипломат ЄС також заявила, що ХАМАС та інші угруповання в Секторі Газа, що поклали початок нинішній кризі і їх дії є абсолютно неприйнятними для будь-якого уряду і повинні бути зупинені.

Операцію засудили Іран, Туреччина та інші мусульманські країни. У різних країнах проводяться акції солідарності з тією або іншою стороною конфлікту. Водночас, Єврейське агентство мобілізувало єврейські громади в усьому світі на висловлення підтримки Ізраїлю.

Кореспондент

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання