Новини

Київські студенти у Синевирі обговорювали проблеми довкілля

Працівники НПП «Синевир» обговорили зі студентами Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова проблеми охорони довкілля. «Круглий стіл» з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища відбувся на науково-оздоровчій базі вузу в урочищі Квасовець , – повідомляє офіційний сайт НПП «Синевир».  

Майже півсотні студентів університету приїхали зі столиці для проходження практики на науково-оздоровчій базі. Під час «круглого столу» начальник відділу екологічної освіти Юрій Бабічин ознайомив студентів із природоохоронною діяльністю Національного парку та вагомою роллю цієї природно-заповідної установи в збереженні навколишнього середовища. За його словами, людина має великий вплив на природу і він часто є негативним. «Ми бачимо як змінюється природа, клімат, і винний у цьому, здебільшого, людський фактор, – каже Юрій Бабічин. – Ми всі дружимо один з одним і так само повинні по-дружньому ставитися до природи, поважати і берегти її, не засмічувати і не нищити. Звичайно, у глобальному вимірі ми безсилі, та на локальному рівні можемо зробити багато корисного».

Заступник начальника наукового відділу Юрій Ярема детально розповів студентам про історію НПП «Синевир», основні напрямки діяльності, наукову роботу, праліси і багате біологічне різноманіття, серед якого чимало рідкісних видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України та Європейського Червоного Списку. «Національний парк не просто веде спостереження за зникаючими видами, але й відтворює їх. Ми вирощуємо зникаючі види рослин на науково-дослідних ділянках, а потім збираємо насіння», – повідомив науковець. Юрій Ярема також розповів студентам про Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де живуть у напіввільних умовах десять клишоногих.

«Реабілітаційний центр бурих ведмедів та озеро Синевир найбільше приваблюють туристів , – продовжує тему провідний інженер відділу рекреації та благоустрою Василь Гречин. – Цікавими для відвідувачів є також Музей лісу і сплаву, Дике озеро, карпатські вершини Стримба, Красна, Кам’янка, Негровець, Дарвайка та інші. Рекреація – це найгуманніший вид природокористування, тому він активно розвивається у Національному парку. Василь Гречин розповів також про розроблені туристичні маршрути, екскурсії, мотелі та місця для відпочинку, які найбільше приваблюють туристів.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.