Хуст став першим районним центром в Україні, де роблять коронарографію

Майже два десятки ангіографічних обстежень зроблено на новому обладнанні,що запрацювало днями в Хустській районній лікарні.За словами завідувача відділення інтервенційної кардіології  Юрія Блищака, медики закладу пройшли навчання в найкращих клініках України. Лікар відзначає  відмінну якість зображення, точність позиціонування, знижену дозу рентген-навантаження,  зручність та швидкість роботи нового обладнання.

Коронарографія –рентгенконтрастний метод дослідженнясудинсерця та«золотий стандарт» діагностики ішемічної хвороби серця. Він дозволяєвизначитимісце, ступінь і довжинупошкодженнякоронарнихартерій. За результатами коронарографії, залежновідоцінкиступенюпошкодження, лікарвизначає метод відновленнякровопостачаннясерцевогом’яза: медикаментозний, стентуванняабошунтування.

Як зауважив Юрій Блищак, до Хуста оптимально транспортувати хворих із Рахівщини, Тячівщини та власне самої Хустщини – райцентр розташований у межах 100 км від них. Цедозволяєсвоєчасно (в рамках терапевтичноговікна) доставлятипацієнтівз гостримінфарктомміокарду до медичного закладу, де буде проведено відновлення кровотоку у судинах за допомоги встановлення стенту – спеціального пристрою, який розширяє і підтримує вражену судину у розкритому стані.  Найближчими днями очікується поставка повної лінійки стентів і нове відділення лікарні запрацює на повну потужність.

Нагадаємо, що закупівля сучасного обладнання «Ангіографічний апарат зі стандартними функціями ArtisOne» для Хустської районної лікарні відбувалася в рамках реалізації субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області». Мета проекту – підвищення своєчасності та якості надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними хворобами. В рамках проекту проводиться низка робіт та заходів які охоплюють всі рівні: відпервинної ланки та екстреної медичноїдопомоги до другого та третього рівня, - повідомляє Обласний центр здоров'я. 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання