Новини

Катання на ковзанах — не тільки весела зимова забава, а й відмінний спосіб зміцнити здоров’я

Зима цього року не  радує сильним морозом чи снігопадом, але це не привід засмучуватися і відмовлятися від сезонних забав. Тому депресивний настрій відганяємо подалі і гайда з дому, насолоджуватися свіжим повітрям, оптимізмом та інколи, якщо пощастить, морозцем. Однак аби відпочинок не був зовсім нудним, варто заздалегідь подбати про розваги, які зарядять організм енергією, а душу – позитивом. Коли настає найхолодніша пора року, то всі одразу дістають із шаф ковзани та лижі, збираються з першими заморозками та снігом на ковзанку та в гори.

Штучна ковзанка вперше з’явився в Лондоні в 1876 році і відразу ж захопив серця леді та джентльменів вікторіанської епохи. Трохи пізніше його популярність поширилась і в Росії. Петро І, відомий «шукач» та «відкривач», привіз катання на ковзанах з Голландії. Через деякий час з’явилася перша організація, яка об‘єднувала прихильників льоду і називалася «Іржавий ковзан».

Тож перш за все, катання на ковзанах добре тренує та розтягує м’язи. Зростає загальна гнучкість організму, а завдяки спалюванню калорій змінюється загальний вигляд тіла. 20-30 хвилин щоденного катання на ковзанах допомагає організму стати фізично витривалішим та знизить ризик серцевих нападів.

«Катання на ковзанах в цілому позитивна і корисна забава. При таких заняттях працюють усі основні групи м’язів. Катання на ковзанах сприяє розвитку координації, рівноваги та витривалості, а найголовніше – сприяє покращенню психоемоційного стану, – розповідає Марія Семенюк, фізичний реабілітолог. – Це досить травматичний вид спортивної діяльності, тому тим, хто не дуже впевнено себе почуває на льоду, слід звернути увагу на заходи безпеки – наколінники, налокітники. Також немаловажним є вибір одягу для такого заняття. Він повинен бути зручним, таким, що не обмежує рухи , не занадто теплим: тепловідвід дача організму при такій роботі досить інтенсивна, посилене потовиділення, важливо «не перегрітись» і по закінченні «не промерзнути». Ідеальний варіант, за можливості, – термобілизна для активних занять у холодну пору. Вона забезпечує вентиляцію та підтримання оптимальної температури тіла».

Насправді, сучасні дослідження стверджують, що такий відпочинок, як би дивно це не звучало, більше корисний для душі, аніж для тіла. Виявляється, такі види спорту «очищують» розум, мінімізують розвиток депресивних настроїв та знижують стрес. Сьогодні у сучасної людини часто просто не вистачає часу аби присвятити собі годинку-другу та розвантажити власний розум та тіло. І саме катання на ковзанах пропонує чудову можливість поєднати приємні та розслаблюючі вправи для тіла та чудовий час для того, щоб відпустити думки на свободу і дати відпочинок власним мізкам.

Рухова активність під час катання на ковзанах допомагає нашому тілу знизити рівень «шкідливого» гормону – кортизолу і пробудити зі сну корисні ендорфіни. Саме ці гормони працюють як нейтралізатори болю у нашому організмі. Їх рівень збільшується саме під час активних ігор, вправ та будь-якої рухливої поведінки, сприяє піднесенню настрою людини і, якщо це потрібно, знижує поріг больової чутливості. Концентрація на техніці виконання окремих сюжетів, вправ та мотивів допомагає відволіктися не тільки від поганих, але й від хороших переживань і повністю відпустити думки. Саме після такого відпочинку мозок починає працювати швидше, набагато ефективніше і ви відразу ж починаєте знаходити відповіді на невирішені питання.

Окрім розумової відпустки, катання на ковзанах допомагає досягти найкращої фізичної форми та підвищити імунітет – зростає стійкість організму до респіраторних інфекцій та покращується координація рухів.

Щодо дітей, то і лікарі, і фізіологи як один стверджують, що це дуже корисний вид спорту. Катання на ковзанах однаково корисно усім, але спеціалісти говорять про особливу роль ковзання при формуванні дівчачої статури. Виявляється, тільки заняття гімнастикою в такій же ж мірі сприяє гарній поставі, виробляють плавність рухів, граціозність та музичність.

Вік 3-5 років найбільш сприятливий для опанування основних правил ковзання. Потрібно бути готовим до того, що після кількох перших занять малюк може поскаржитися на біль у ногах. Зазвичай це є результатом незвичного навантаження на м’язи. Однак, якщо скарги дитини продовжуються, не буде зайвим показати її ортопеду, аби виключити пласкість стопи. Випускаючи дитину на лід особливо потурбуйтеся про захисні шлеми, поролонові штани, а також наколінники та налокітники, призначені для катання на роликах.

Одним з видів зацікавлень дітей вчитись кататися на ковзанах – це залучити їх у спорт, у цьому випадку –  хокей. Останнім часом дитячий хокей, зокрема на Закарпатті, розвивається дуже стрімко.

«Дитячою командою ми почали займатися з жовтня 2011 року. Є у нас і нові хлопчики віком 4-6 років, постійно набираємо гравців, – каже тренер дитячої збірної з хокею Андрій Максимович. – Я вважаю, що краще віддати дитину на хокей і витратити кошти на спеціальну спорядження, аніж на плейстейшн чи якусь іншу іграшку. Коли діти цілими днями сидять у комп’ютерах, тим самим знищуючи своє ж здоров’я. Наше основне завдання, як тренерів, щоб хлопчики, які до нас приходять, виросли справжніми чоловіками. Щоб могли постояти і за себе, і за своїх близьких та друзів».

По травматизму хокей десь аж на п’ятому місці серед ігрових видів спорту. Тобто він не такий страшний, як здається на перший погляд. Адже у гравців є спеціальне обмундирування, яке випробовується, тестується, розробляється для гри у хокей. Обличчя захищене маскою, руки – рукавицями, є обов’язково захист шиї, колін, ліктів та нагрудник. 

Отже, займатися і взимку є чим. Забави на ковзанах однаково корисні як для дорослих, так і для дітей. Тож будьте рішучими! Вчіться і самі, і своє чадо навчайте кататися на ковзанах. Не переставайте активно відпочивати і у холодні зимні будні.

І головне – пам’ятайте, що ваші ковзани прослужать вам якнайдовше, при умові правильного догляду за ними та належного зберігання. І тут варто зосередитися всього на декількох моментах. Найбільший ворог леза – ржа, бо якщо вона з’явилася хоча б в одному місці, леза вже ніколи не стануть такими якісними, як і раніше. Тому завжди зберігайте їх сухими.

Габріелла Руденко, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.