Єврокомісія відкрила справу проти Угорщини

Єврокомісія відкрила провадження щодо Угорщини у зв'язку з посиленням правил діяльності в країні неурядових громадських організацій, що фінансуються з-за кордону. Про це пише DW

"Європейська Комісія (ЄК) відкрила провадження щодо Угорщини з огляду на порушення Будапештом, на думку Брюсселя, положень договору ЄС. Це рішення, оголошене у четвер, 13 липня, стало наслідком ухвалення угорським парламентом у червні закону, який запроваджує більш жорсткі правила діяльності в країні для неурядових громадських організацій, що фінансуються з-за кордону", - йдеться у повідомленні.

У Єврокомісії вважають, що цей закон "не відповідає праву ЄС" та "посягає на право на свободу об'єднань".

Згідно з угорським законом, до якого є претензії у ЄС, усі неурядові організації, які щорічно отримують понад 24 тисячі євро фінансування з-за кордону, зобов'язані зареєструватись як "підтримувані з-за кордону організації". В іншому випадку їм загрожує закриття. Влада Угорщини мотивує необхідність ухвалення законодавства тим, що воно сприятиме підвищенню прозорості в роботі неурядових організацій та допоможе боротися з відмивання коштів та з фінансуванням тероризму. Критики закону стверджують, що насамперед він спрямований проти проектів, які фінансуються в Угорщині американським мільярдером Джорджем Соросом.

Раніше цю ініціативу піддали критиці Європейський Союз та Організація Об'єднаних Націй, які розцінили нововведення як дискримінаційні по відношенню до неурядових організацій. 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання