Новини

Історична проза: реальні факти в цікавому викладі

Книголюбам, котрі втомились від вигаданих всесвітів, варто придивитись до такого жанру, як історична проза. Жанр стане позитивним відкриттям і для тих читачів, які цікавляться історією, але не згодні ознайомлюватись з «сухими» фактами. На полицях книгарень історичні книги представлені в широкому асортименті, як закордонних, так і вітчизняних авторів.

Чим жанр історичної прози подобається читачам

Своєрідність такого напрямку літератури полягає у збереженні правдивості перебігу подій віддаленого періоду, але з більш поетичним викладом. Завдяки силі таланту письменникам вдається передати образи минулих часів яскраво та без жодного натяку на монотонність і статичність інформації.

книги

Прочитання історичної прози дає можливість заглибитись в історію країни, пізнати ближче відомих політичних діячів, визначних постатей в культурі. А також звичайних людей, які з гідністю відстоювали національні інтереси й боролись проти жорсткої системи влади та поневолення. Ну і звичайно ж, цей напрямок літератури розкриває почуття персонажів, їхні романтичні та соціальні переживання, котрі супроводжували визначні досягнення.

Які історичні книжки варто прочитати у 2024 році

Українська історична проза відкриває можливість пізнання подій, діянь відомих постатей та їхнього впливу на сучасне життя. 

історичні книги

Цікавими для читачів сьогодення стануть наступні літературні шедеври:

  • «І будуть люди», Анатолій Дімаров — правдива оповідь про найжахливіший період життя українського селянства — Голодомор.
  • «Мелодія кави у тональності кардамону», Наталія Гурницька — про щирі та заборонені почуття молодої дівчини до одруженого зрілого шляхтича в атмосфері Львова XIX сторіччя.
  • «Довбуш. Гідність або забуття», Василь Карп'юк — про ватажка повстанців Олексу Довбуша, який відстоював свою землю у лісах Карпат.
  • «Чорний ворон. Залишенець», Василь Шкляр — описує захисників, що наводили страх на чужу владу та боролись за волю України до самого кінця.
  • «Незламні», Вікторія Покатіс — присвячена опису силі духу українських жінок та їхньому спротиву проти російських загарбників.
  • «Тіні забутих предків», Михайло Коцюбинський — стали вже класикою, адже описують силу трагічного кохання представників двох родин, що ворогують.
  • «Петрикор — запах землі після дощу», Володимир Рафєєнко — про страшну реальність війни, котра не оминає навіть тих, хто перебуває в тилу.
  • «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР», Вахтанг Кіпіані — проливає світло на життя та смерть поета, несправедливість покарання.
  • «Брама Європи», Сергій Плохій — дозволяє пізнати сутність походження українців та причини такої долі на фоні минулого та сьогодення.
  • «Людина, яка забагато знала», Ґарет Джонс — перші спроби британського журналіста донести світу страшну правду про штучний масовий голод в Україні в 1932-1933 роках.

Багато із представлених книг екранізували у фільмах та серіалах. Це дає змогу після прочитання насолодитись ще й візуальною передачею атмосфери описаних часів та подій.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.