Новини

Іноземна мова – ключ до перспективи, - Михайло Рошко

Вступна кампанія УжНУ проходить інтенсивно. Абітурієнти подають заяви у, безперечно, найкращий виш краю – Ужгородський національний університет. Кожен обирає спеціальність відповідно своїх схильностей. Мушу сказати, що як і кожного року, дуже хороший набір на колишній факультет романо-германської філології (тепер — Інститут іноземної філології). Чому? Тому, що іноземна мова нині – це ключ до перспективи. Зараз до мене звертаються представники серйозних фірм із проханням знайти фахівця, котрий знає англійську та володіє комп’ютером.



Мова йде про зарплату у кілька тисяч гривень, і з кожним роком сума збільшуватиметься приблизно на тисячу гривень. Більше того: якщо працівник не живе в Ужгороді – фірма забезпечує його житлом. Подібні пропозиції з'являються весь час.

На англійську філологію у нас, як і завжди, великий конкурс: люди знають, що це мова світова. На німецьку набір теж непоганий – абітурієнтам відомо, що вони зможуть безоплатно продовжити навчання у Німеччині та Австрії. А от із набором на французьку маємо проблеми. Конкурс там майже відсутній. З одного боку це зрозуміло – скорочуються школи із французькою мовою навчання (переходять на англійську). А з іншого боку – це дивно: французька мова має величезні перспективи. У нашому ВНЗ її дуже добре викладають, тому, якщо наш випускник хоче продовжити навчання в Сорбоні, наприклад – він має лише здати іспит на знання мови (котрий, безперечно, здасть) і навчання йому гарантоване. А привілеї для студентів у Франції дуже великі: вони отримують дозвіл на працевлаштування і можуть під час навчання півдня офіційно працювати. Після закінчення такого ВНЗ випускників беруть «із руками й ногами» у будь-які фірми, бо це профі.

І взагалі: ще кілька років і без знань іноземної мови на роботу приймати не будуть. Спеціаліст, котрий добре володіє хоча би одною іноземною мовою набагато затребуваніший працівник, ніж його колега, котрий не знає мови, -  кандидат філологічних наук, доцент, директор Інституту іноземної філології Михайло Рошко.

Сайт УжНУ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.