"Ілюзію щастя" покажуть на великому екрані (ФОТО із зйомки фільму)

"Ілюзію щастя" покажуть на великому екрані (ФОТО із зйомки фільму)

28 лютого в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація відзнятого на Закарпатті короткометражного художнього фільму «Ілюзія щастя». Сьогодні ж о 19.00 відбудеться демонстрація фільму в залі Театру ляльок «БАВКА».

Олег Варфоломєєв, режисер фільму, керівник студії «ФІНТ» розповів, що ідея відзняти фільм вперше у групи ентузіастів з’явилася навесні 2011-го року, а точніше у квітні. Першочерговою метою було створення стрічки для участі у міжнародних кінофестивалях. Це визначило і відповідний підхід до якості, дотримання авторських прав (зокрема, і щодо використаної музики). Обрали соціальну тематику, автор сценарію В’ячеслав Єгоров запропонував кілька ідей, серед яких було обрано історію безпритульного хлопчика і успішного підприємця, яких випадково зводить доля і між якими, не випадково, розпалюється конфлікт.

Щодо виникнення ідеї фільму В. Єгоров зауважив: «В Ужгороді важко жити і не мати ідей. Тут так красиво, натхненно. Тому просто нема можливості щось не придумати».
«Це драматична історія. Йдеться, зокрема, про те, що енергію, яка всередині нас, не маємо змоги реалізувати, оскільки нам розказують, що «не можна». Насправді ми є - і цього достатньо, щоб діяти. Це те, що рухало нами при зйомці фільму», - сказав автор сценарію.
Близько середини літа сценарій був повністю опрацьований, а ближче до серпня – обрані локації, підібрані актори і повністю сформована команда та розпланований процес зйомки. На одну з головних ролей (роль бізнесмена) було затверджено Олександра Мерявчика, другого героя зіграв Ерік Каналош, за знайомство з яким творча група вдячна Міро Горвату і молодіжному ромському об'єднанню "Романі черхень".

Усе виробництво проходило на базі ужгородської студії «ФІНТ». Зйомки тривали з 23 серпня до 30 вересня 2011 року. Було задіяно 6 локацій в Ужгороді та околицях. В картині можна побачити і яблуневі сади в с. Кам’яниця, і ужгородське сміттєзвалище в с. Барвінок. Монтаж і озвучування та остаточні корекційні роботи, після певної перерви, завершилися в січні і тривали близько 1,5 місяця.

Олександр Мерявчик, виконавець головної ролі розповів: «Мені було удвічі цікавіше працювати над цим фільмом, оскільки запропонували драматичну роль. Якщо досі я смішив людей, то зараз ставилося зовсім інше завдання. Тож отримав досвід у драматичному, а не тільки в комедійному кіно».

Щодо мети стрічки, її творці зазначили, що їм просто хочеться, аби люди зазирнули всередину себе і самі собі поставили питання: звідки береться відчуття, ніби щастя час від часу покидає їх? Можливо, людині не достатньо просто щодня використовувати загальноприйняті "шаблони" добрих справ? Можливо, те, що зветься "духовним" в нас, вимагає чогось іншого, "більшого"?

Наразі стрічка готова до презентації українською мовою. Планується також дублювання англійською та російською та презентація фільму на фестивалях.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...