Вчора, 30 жовтня, відбулася прес-конференція “Громадського конвенту”.
Активісті ужгородського “Громадського конвенту” підбили підсумки виборчої кампанії по одномандатному округу № 68, поділились планами та новими ініціативами.
Першим висловився Юрій Світлик, який подякував усім виборцям та волонтерам, котрі приймали участь у кампанії, а також привітав переможця.
“Це достойний кандидат, і, головне, що ми втерли носа Іллічу, який голосував за “криваві” закони 16 січня. Сподіваємося це буде йому уроком. Ужгород довів, що вибори тут можна виграти чесно. Нам усім потрібно згуртуватися і рухатися вперед” - сказав кандидат.
Надія Ваць зосередила увагу на механізмі волонтерської кампанії. Вона повідомила, що у виборчій кампанії було залучено близько 500 симпатиків, які навіть не завжди були знайомі між собою.
“Ми хотіли показати, що навіть без великої кількості грошей, без сотень білбордів і тисяч плакатів, можна донести громадянам, чому наш кандидат має стати обранцем у Верховну Раду. Кампанія вдалася, люди дійсно повірили в Юру.” - підсумувала активістка.
Павло Гомонай висловив думку, що в нашому виборчому окрузі ідея єдиного кандидата від демократичних сил позбавлена сенсу. Ситуація, коли одна частина виборців продає свій голос, а решті людей нав'язується кулуарно узгоджена кандидатура нагадує вибори в СССР, де людям пропонували обрати “єдиного кандидата” від блоку комуністів і безпартійних.
“Демократичні кандидати мусять об'єднувати зусилля для того, щоби не допустити порушення правил гри ” - сказав він.
Щодо виборів Павло Гомонай зазначив:
“Ми зробили цю кампанію на волонтерських засадах не тому, що ми не мали фінансових пропозицій, а тому, що хотіли і таки зробили цю кампанію чесною і чистою. Ми є незалежними від жодних бізнесових угрупувань чи партійних структур. Той результат, який ми отримали – це чистий і чесний результат.” Громадський конвент планує співпрацювати з усіма здоровими силами, які підтримують принципи чесності, відкритості на майбутніх місцевих виборах.
Василь Маняк відзвітувався про джерела фінансування:
“На початку кампанії ми звернулися до наших симпатиків із закликом допомогти нам фінансово, щоб ми покрили заставу. Застава була набрана різними сумами, серед яких була пожертва в еквіваленті 500 доларів США. Грошовий виборчий фонд складав 1500 гривень, з якого була оплачена реклама на радіо в останній день дозволеної агітації. Порахувати і оцінити в грошовому еквіваленті допомогу волонтерів неможливо”.
Василь Маняк сподівається, що Роберт Горват підтримає ініціативи, які хотіла би бачити громадськість - децентралізація влади, боротьба з корупцією, реформа судової та правоохоронної системи.
“Дякую усім хто брав участь у кампанії, голосував, є симпатиком, тим, хто підтримали ідею справді незалежного кандидата. Ці вибори були лише першим етапом, навесні будуть місцеві вибори, в яких ми обов’язково будемо брати участь і вигравати” - сказав він.
Отже, активісти “Громадського конвенту” вважають виборчу кампанію в Ужгороді успішною, головним досягненням якої став не результат голосування, а гуртування прихильників демократичних змін в Україні та в нашому краї. Усвідомлюючи свою відповідальність перед громадою конвент продовжить свою роботу.