Головою Асоціації «Укрсадпром» став закарпатець Олександр Матвієць

Агропромисловий комплекс України – складова всієї вітчизняної економіки. Нині в цьому сільгоспсекторі, де працює понад 3 мільйони чоловік, проходять неординарні та динамічні події. Зокрема, у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке очолює 44-річний Тимофій Сергійович Мілованов, відбуваються кадрові призначення. На полях, у садах, у інших підрозділах галузі триває збір і переробка цьогорічного урожаю, а також готується фундамент до робіт наступного хліборобського сезону.

 Водночас нуртує життя у інших аграрно-садівничих асоціаціях, об‘єднаннях і громадських організаціях сільського господарства. Зокрема, нещодавно важливе за своїм значенням і не таке, як завжди, пройшло засідання наглядової ради Асоціації «Укрсадпром» – 11 членів провели заочне голосування з метою звільнення з посади її голови Юрія Володимировича Вахеля й обрання замість нього очільником Олександра Григоровича Матвійця. Як повідомили у наглядовій раді Асоціації, яку очолює В. В. Козак (секретар П. І. Гадз), усе відбулося згідно чинного законодавства – пана Вахеля зняли відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України. За таке рішення голосували 9 чоловік (1 утримався та «проти» не було).

 Однак ця посада вакантною не залишилася – її з приставкою в. о. голови Асоціації посів кандидат с/г наук пан О. Матвієць (заступником призначено Антона Вікторовича Тітова), який здобув прихильність дев‘ятьох голосуючих при одному "проти". Голосували члени ради за передання справ від попередника новобраному голові та проведення аудиту. Про це також будуть проінформовані всі, хто забезпечував кворум і брав участь у кадровій пертурбації украсадпромівської асоціації: В. І. Дитинко, І. І. Мостовяк, Л. В. Дмитрієва, Б. В. Білик, вже згадувані В. В. Козак, П. І. Гудз, а також С. В. Токан, М. І. Літвіненко, О. Т. Самойленко, І. П. Гречківський, О. Д. Науменко.

  Прийнято рішення про вступ Асоціації до Торгово-промислової палати України й аналогічної німецько-української промислово-торговельної структури, а в разі необхідності – до інших об’єднань. Ухвалено надати дозвіл голові Асоціації на підписання меморандумів, договорів про наміри тощо. Приємно констатувати, що прийнято нових асоційованих членів до складу Асоціації, які подали відповідні заяви, а саме: TERRA EXPORTS INTL LLC, ТОВ «Агенція АГРОС», ТОВ «Кетле». Крім цього, ще гарний штрих – ухвалено також створити регіональні представництва у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській, Чернівецькій, Херсонській областях. Учинено це відповідно до концепції регіонального розвитку Асоціації «Укрсадпром». Відтак головам наглядової Ради й Асоціації доручено розпочати дії з їх створення, визначити правову, організаційну й фінансову основу діяльності агенцій на місцях.

 Усю цю подію про засідання наглядової ради за результатами проведення заочного голосування затверджено протоколом № 3/2019. Наголошуємо та деталізуємо, аби ніхто не сумнівався у легітимності цього особливого збору. Отже, зважаючи на те, що біля керма цієї громадської Всеукраїнської структури став авторитетний, діяльний, здібний, комунікабельний і талановитий О. Г. Матвієць, є надія, що підхід до діла буде поміняно. А він, у принципі, зможе вивести її на якісні вершини та здобути у перспективі ті показники, які дозволять працювати ефективніше, з віддачею та на кінцевий результат. Бо має неабиякий досвід, який надбав на посадах заступника директора НДІ АПВ (с. В. Бакта), голови Берегівської (Закарпаття) РДА та керівника Асоціації "Укрсадпром".

До речі, "Укрсадпром" – це об‘єднання аграріїв, садоводів насамперед, виробників продукції з плодів, ягід, виробників і постачальників посадкового матеріалу, обладнання, сировини, інших послуг в галузі садівництва та переробки плодово-ягідної сировини.

Михайло СИНЬООКИЙ, Богдан ГЕРОВИЧ.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання