Новини

Ганна Томенюк: її дитячі вірші варто читати й дорослим. ФОТО, ВІДЕО

Ганна Томенюк - письменниця бувала.


Наразі у світ вийшли вже три збірки її поезій. Перша збірка “Макове зерня” була настільки успішною, що навіть у самої авторки її примірників не залишилося.

На зустріч з читачами письменниця прийшла з двома своїми виданнями. Перша з них “Віншунок” складається з трьох розділів. Це вірші-роздуми, емоційна “Мова сердець” та дитячі твори.

“Фактично я писала вірші з самої шкільної парти. Ну якось так склалося, що у мене були більш інтимні такі вірші, може, не було якоїсь впевненості розкривати це, виносити на людський осуд. Тож свою першу збірку я видала, коли вже мені було 48 років” , - розповіла Ганна Томенюк.

Одного разу письменниця була на радіопередачі і її спитали, чому вона не пише дитячих віршів. Таке зауваження схвилювало жінку, бо ж вона має і дітей, і внуків.

“Це ж треба мислити якимось дитячими категоріями, не просто так”, - сказала тоді авторка. Але вирішила спробувати. І саме ці спроби і вилилися у третій розділ “Віншунку”.

Потім у Ганни Томенюк з'явилося ще двійко внуків, багато дитячих творів, навіть весела абетка, але надруковані вони так і не були.

Ідея для третьої книги, тим не менше, виникла спонтанно. Одного разу на Спаса письменниці довелося сидіти на роботі і вона написала віршик про це свято. Потім були ще нові вірші і зрештою виник задум написати книгу про свята та святкування.

“Якось у мене так виходило, що воно і доросле і разом з тим більше для дітей”, - розповіла авторка. Власне так і з'явилася третя книга “Свято це серйозне діло”.

У ній можна знайти найрізноманітніші свята: як державні, так і релігійні. Як пояснила Ганна Томенюк, з самого дитинства зіштовхнулася з певним дуалізмом думок, коли релігійні батьки вчили молитися, а комуністична освіта заперечувала саму ідею Бога. Та народні традиції перемогли і письменниця залишилася християнкою, але, як зауважує сама, не фанатичною. Зараз же згадує деякі прикрі випадки з тих часів і радіє, що вони пройшли.

Вірш про Женьку

Як пояснює сама Ганна Томенюк, готових робіт є куди більше, але видати їх заважають то фінансові проблеми, то сімейні справи. Бо ж саме родина є тим головним, що надихає авторку. Втім, гроші на друк книг йдуть теж саме із сімейного бюджету.

Що ж до самої акції "Письменник за прилавком", то про неї авторка дізналася від видавців і з радістю зголосилася брати у ній участь.

“Я гадаю, що поетів повинні знати, як і їхню поезію. Бо сама я аж так не можу реалізвувати і розповідати”, - наголосила Ганна Томенюк.

Ганна Томенюк щиро стурбована подіями на Сході України 

Нагадаємо, 1 грудня, в Ужгороді розпочалася акція "Письменник за прилавком".

Це всесвітньовідомий проект. Що проводиться у рамках традиційного щорічного конкурсу "Книга на Миколая".

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.