Новини

Фільм про акторів театру “УЖіК” презентували у Лос-Анжелесі, а також включили у програму 23 кінофестивалів світу

 Про світову прем’єру українського документального фільму про акторів театру-студії переселенців «УЖіК» «Король Лір : Як ми шукали любов під час війни», яка відбулася в Лос-Анджелесі  на фестивалі “SeeFest”, йшлося на пресконференції в Ужгородському прес-клубі.  

 «Долю акторів, які об’єдналися в колектив на початку повномаштабної війни, показали в документальному фільмі створеному в реальному часі»- пишуть на сторінці про фестиваль. Автор ідеї фільму- В’ячеслав Єгоров, режисер- Дмитро Грешко, продюсер -Поліна Герман.

Також вже відомо, що фільм був відібраний в програму кінофестивалю Docudays UA. Українська прем’єра відбудеться 7-8 червня цього року в Києві в кінотеатрі «Жовтень».

Фільм відібрано також на 23 кінофестивалів, які відбуватимуться в різних країнах.  «Наша робота «Король Лір: як ми шукали любов під час війни», пройшла свій шлях від прем'єри до вистав у замках Закарпаття, туру по Україні і нарешті у травні цього року в Лос-Анжелесі (США)», - прокоментував В’ячеслав Єгоров, автор ідеї фільму та режисер театру. Фільм знімали під час репетицій, вистав театру, відворили історії акторів. 

Євген Тищук, директор департаменту культури Закарпатської ОВА розповів, що з початком повномасштабного вторгнення усі творчі особистості перетворилися на волонтерів, департамент культури так само займався вирішенням гуманітарних питань. «Театр переселенців УЖіК - це перший театр в Україні який створений саме з переселенців, потім вже і в інших областях почали створювати. Але це була перша така подія у нас. Для мене як для режисера відкрилася дуже цікаві особистості, я був приємно вражений наскільки професійно вони працюють», - каже Євген Тищук. За словами Євгена Тищука, те, що фільм потрапив до Лос-Анжелесу, це величезна подія. «Зібралася єдина команда, яка дійсно загорілася цим,  хотіла зробити щось на культурному фронті і об'єднати всіх. Водночас це якраз і була та сама арт-терапія, це все було нам, творчим людям, потрібно і переселенцям», - каже Євген Тищук.  

фото

Попри високі досягнення, театрали працюють на ентузіазмі, на певний час акторів підтримала стипендіями словацька організація “People inNeed”, допомагає з костюмами Ужгородська швейна фабрика, а також «Зонта-клуб Ужгород». Проте «УжіК» шукає фінансової підтримки, адже волонтерського запалу надовго не вистачить. 

Діана Кайнц, Віце президентка «Зонта-клуб Ужгород», осередку міжнародної організації Zonta International на Закарпаття, зауважила, що підтримати театралів вдалося завдяки приватним донатам зонтіанок з різних країн світу.  «Першочерговими для організації є забезпечення життєво необхідних потреб (харчування, житло) для переселенців, військових. Але ми дуже раді, що нам вдалося долучитися і до культурного проекту, оскільки це важливо, особливо в часи війни.  Це єднання навколо творчості, навколо світового шедевра, яке допомогло перетворитися, напевно, у більш впевнену частинку нації», - додала Діана Кайнц.

фото

Олексій Дашковський, актор, який грає короля Лір, каже, що його впізнають на вулицях міста. «Рік тому я просто був вчителем, акторством займався як хобі.  Якби хтось мені сказав, що ми будемо вступати по Україні і у нас буде Лос-Анджелес, я б сказав: ви так не жартуйте.  Це дійсно вийшло, і унікально те, що, по-перше, отримуєш задоволення від сцени, відчуваєш цей зворотній зв'язок: емоції, сльози, сміх. Цей театр і проєкт - дійсно така арт-терапія з одного боку і для нас, і для глядачів, щоб відволікати від цих всіх таких тяжких моментів військового життя. А з іншого боку -- це ще й певна зброя, бо добром, любов'ю можна перемагати зло. Ми такими виставами даємо надію один одному і це якось нас зміцнює», - каже Олексій Дашковський.

фото

«Я дуже рада, що є частиною проекту. Два місяці жила в Падіюні, ділила простір з іншими людьми, намагалась зібрати своє життя по фрагментах. І тоді я потрапила у цей проект. У фільмі є кадри, як я малюю сидячи на підлозі, я художниця. Коли потрапила у театр, познайомилася з прекрасним колективом, відчула життя заново. Завдяки цьому фільму, проєкту, я б хотіла, що люди знали, що завжди є вихід, можливість спробувати себе в чомусь новому. Життя не закінчується», - розповіла свою історію акторка Олена Аляб’єва.  

л

Євгенія Жук, нова акторка у театрі, приєдналася до театру для участі і міжнародному театральному фестивалі. Дівчина – юристка, але театр став віднедавна не тільки хобі, за її словами, але справжнім захопленням.

п

Юлія Єгорова-Рогова, продюсерка театру, наголосила, що продюсеркою документального фільму стала потужна експертка у цій справі Поліна Греман, яка довершила проєкт. Сама Юлія Єгорова-Рогова разом з Андрієм Суярко – лінійні продюсери фільму. Юлія поділилася враженнями від роботи у театрі, якому присвятила більше року: «Для мене, як для художниці, коли ти бачиш повні зали людей, емоції людей… Це дуже зворушливо. На сьогодні у нас було 19 виступів. На нас також звернула увагу на нас королівська шекспірівська спільнота з міста Стретфорд-на-Ейвоні. На цьому шляху УЖіКа знаходяться добрі люди, які показують, наскільки значною може бути допомога». За словами продюсерки театру, на сьогодні в «УЖіКА» немає фінансування, тому вони б хотіли привернути увагу до проекту та місцевої влади. 

в

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.