Новини

Податківці наповнюють бюджет спільно з місцевим самоврядуванням

З метою забезпечення повноти оподаткування земель області та надходження плати за землю до місцевих бюджетів Міндоходів на місцях постійно проводяться звірки з органами земельних ресурсів та органами місцевого самоврядування. Зокрема, фахівці доходів і зборів вивіряють достовірність поданих розрахунків земельного податку та орендної плати за землю.

– Якщо говорити мовою цифр, то за результатами проведених звірок за 2012-2013 роки додатково залучено до оподаткування по земельному податку 31 суб’єкт господарювання на суму 42,47 тис. грн. та орендною платою 24 суб’єкта господарювання на суму 268,8 тис. грн., – інформує Тетяна Шаповалова, перший заступник начальника Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.  

Розпоряджається землями територіальних громад, надає земельні ділянки комунальної власності у користування, власність громадянам і юридичним особам, здійснює контроль за використанням та охороною земель комунальної власності, обмежує, зупиняє використання земель у разі порушення вимог земельного законодавства, підготовляє документи щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок, – все це відповідно Земельного кодексу України є повноваженнями сільських, селищних, міських рад.

Водночас, Податковим кодексом України встановлено, що до функцій контролюючих органів входить контроль за своєчасністю подання платниками податків декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, достовірністю та повнотою  їх нарахування та сплати.

За несвоєчасну сплату податкових зобов’язань згідно з статтею 126 Податкового Кодексу України у минулому році до 537 суб’єктів господарювання застосовано штрафних санкцій на загальну суму 560 тис. грн., за січень-березень 2014 року – до 146 суб’єктів господарювання на загальну суму  214,6 тис. грн.

За несвоєчасне подання податкової звітності за підсумками 2013 року  застосовано штрафних санкцій до 148 платників на загальну  суму 59,9 тис. грн., за січень-березень  2014 року – до 67 суб’єктів господарювання на загальну суму  20,7 тис. грн.

– З метою недопущення втрат місцевих бюджетів протягом 2013 року територіальні органи ГУ Міндоходів області ініціювали перед органами місцевого самоврядування питання щодо припинення права користування та вилучення земельних ділянок по 61 найбільшому «хронічному» боржнику, які є юридичними особами. Разом з тим, лише по 8 таких землекористувачах прийнято рішення про припинення права користування шляхом розірвання договорів оренди земельних ділянок, – зазначає Тетяна Шаповалова.

За її словами, протягом 2014 року Міндоходів області офіційно звернулись до 328 органів влади та місцевого самоврядування щодо надання згідно вимог Податкового кодексу відомостей про нововідведені земельні ділянки та укладені договори оренди для повного та своєчасного взяття на облік платників плати за землю. Однак, на офіційні звернення органів Міндоходів, станом на 1 лютого 2014 року лише 126 органів місцевого самоврядування надали відомості про землекористувачів та переліки орендарів, хоча вони зобов‘язані самостійно надавати таку інформацію. Після повторного звернення інформацію надали 316 органів місцевого самоврядування. Крім того, Головним управлінням Міндоходів у Закарпатській області у 2013 році Прокуратурі області направлялись переліки боржників по платі за землю для сприяння у роботі всіх органів, - інформує Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.

– На мою думку, тільки комплексний підхід та спільні зусилля органів Міндоходів та місцевого самоврядування, а також заходи прокурорського реагування допоможуть якісно реалізувати державну політику та сприятимуть ефективному наповненню місцевих бюджетів, – зазначає перший заступник начальника ГУ області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.