Перемогти більшу за площею та населенням країну у війні можна, але потрібно мати переваги в іншому. Передусім – у продуктивності в економічній сфері. У цьому переконаний Павло Шеремета, міністр економіки України 2014 р. Своїми думками він поділився на форумі Re:Open Zakarpattia
«Назву три приклади країн, де кількість людей менша, ніж у країни-агресора, але економіка є значно більшою. Населення Ізраїлю складає всього 11% від населення Іраку, але економіка – це 127% від іракської. Хто переможе у війні- зрозуміло. Наступні: Сингапур і Малайзія. Сингапур – це 17% від Малайзії, економіка ж складає 177 %, - каже Павло Шеремета. - Центральна річ, яка є у світі, це питання продуктивності. Ти можеш бути менший, але у 4 рази продуктивнішим, ніж нація агресор».
Ще одним прикладом, на думку ексміністра, для порівняння є Південна та Північна Корея. Економіка першої у 57 разів більша, ніж друга. Тому Північна Корея може зброєю тільки брязкати.
Що стосується України, то до війни, економіка нашої країни складала 11% від економіки країни-агресора. Тому, за словами Павла Шеремета, треба діяти: «Ворог руйнує-- нам треба творити. Нам треба руйнувати старі корупційні монополістичні схеми і підтримувати тих, хто створює. Нам треба ставити у кілька разів продуктивнішими».
Re:Open Zakarpattia ініційований та проводиться ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» у партнерстві з представниками громадянського суспільства, органами державної влади та місцевого самоврядування, бізнесом та міжнародними партнерами.