Новини

Двом закарпатцям за видобуток гравію загрожує 3 роки ув’язнення

Закарпатською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері відносно двох підприємців відкриті кримінальні провадження за фактом незаконного видобутку гравію з річок.

Закарпатською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері спільно з працівниками Державної екологічної інспекції та ВДАІ УМВС в Закарпатській області на виконання постанови міжвідомчої наради проведено перевірки додержання вимог Кодексу України про надра та Водного кодексу в частині законності видобування піщано-гравійної суміші на території Хустського та Мукачівського районів.

За інформацією Закарпатського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Михайла Гангура,- перевірками встановлено факти незаконного видобування приватними підприємцями піщано-гравійної суміші, яка віднесена до корисних копалин загальнодержавного значення.

Зокрема, приватний підприємець М. на території Хустського району з русла річки Тиса незаконно, без відповідних дозвільних документів, забрав понад 500 м.куб. піщано-гравійної суміші, чим завдав державі збитків на загальну суму близько 100 тисяч гривен.

Аналогічний факт було встановлено на території Мукачівського району, де з русла річки Латориця приватним підприємцем було незаконно видобуто 70 м.куб. піску та гравію.

За вказаними фактами міжрайонною прокуратурою стосовно обох приватних підприємців, які порушили закон, внесено відомості в ЄРДР про вчинення ними кримінального правопорушення, передбаченого ст.240 ч.2 КК України (Порушення правил охорони або використання надр).

Кримінальні провадження вже скеровані для проведення досудового розслідування в органи міліції за територіальністю, – повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.  

Довідка:

ч.2 ст. 240  КК України - Порушення правил охорони або використання надр,  якщо  це створило небезпеку для життя,  здоров'я людей чи довкілля, а також 
незаконне видобування    корисних    копалин    загальнодержавного значення - караються штрафом      від    чотирьохсот     до     семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  обмеженням  волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.