Новини

Два десятикласники із Закарпаття увійшли до 20-ки учасників філософського проєкту «Обрії майбутнього 7.0»

Цьогоріч одними з учасників «Обріїв майбутнього» стали Олексій Дрогобич та  Адріан Бреза. Загалом 10 дівчат та 10 хлопців стали учасниками цього проєкту – філософського семінару для підлітків 14-16 років, який втілюють Klitschko Foundation та Аспен Інститут Київ.


Кожен учасник отримав збірку текстів для підготовки до семінару. Серед філософів Рене Декарт, Томас Гоббс, Ешлі Венс, Антон Чехов тощо. Протягом проєкту учасники обговорювали ці тексти у форматі діалогу, ділились своїми думками, відстоювали свої точки зору. І хоча авторами текстів були мислителі різних віків, але у них підлітки знаходили відповіді на актуальні питання, визначались із траєкторіями свого розвитку – професійного та особистісного, ставили нові цілі перед собою, розивали навички креативного, критичного та аналітичного мислення, вчились ораторському мистецтву та командній роботі. Упродовж п’яти днів учасники розглядали такі теми:

  • творчий розум;
  • людина та суспільство;
  • простори спілкування;
  • знання – це сила;
  • гідне та щасливе життя. 

Також підлітки мали можливість поспілкуватися з гостею – Катериною Крук, менеджеркою Facebook із публічної політики – послухати історію її життєвого шляху та поради.

Адріан Бреза розповідає про свою участь: «Про проєкт я дізнався зі сторінки Facebook Klitschko Foundation. Вирішив, що хочу спробувати і не пожалів! Проєкт просто чудовий! Можна порозмислити на різні теми, стати впевненим у собі, знайти нових друзів, збагатити життя щасливими моментами, навчитись працювати 

в команді. Найбільше мені сподобалося зустріч з гостем – Катериною Крук, адже такі люди надихають мене на зміни. Участь у цьому семінарі допомогла мені визначити траєкторію майбутнього, а також задуматися на рахунок деяких важливих тем. Я почуваюся набагато краще, а також дуже мотивованим й надалі розвиватися».

Олексій Дрогобич про совю участь відгукується так: «Взяти участь у проєкті мені порадили батьки. Для мене було перевагою те, що проєкт був онлайн: можна брати участь у семінарі з будь-якого куточку світу, в нас навіть була учасниця з Ізраїлю! Не потрібно витрачати час на дорогу до місця зустрічі, можна спілкуватися на відстані сотні, а то й тисячі кілометрів. Найбільше мені сподобалася на проєкті робота в команді, тому що майже кожен раз була нова команда і завжди було цікаво працювати з новими людьми. Родзинкою стала дуже класна команда для домашніх завдань. Я відчуваю, що проєкт дуже позитивно на мене вплинува. Я став впевненішим у собі, як і планував покращив лідерські якості, вдосконалив навички діалогу та навчився краще висловлювати свої думки».

Хоч філософський семінар закінчився, але перед учасниками та учасницями попереду є дуже відповідальне та цікаве завдання – протягом квітня втілити власні локальні проєкти для однолітків. Тож, незабаром підлітки по всій Україні зможуть доєднатися до філософських онлайн-семінарів від випускників проєкту.

Для довідки:

Klitschko Foundation – благодійна організація, що розвиває громадянське суспільство в Україні. Через неформальну освіту підлітки і молодь опановують навички XXI століття, впроваджують здоровий спосіб життя, стають екологічно свідомими, вчаться проєктного підходу у житті, навчанні та у майбутній професії.

Випускники проєктів організовують освітні заходи для однолітків та колег, таким чином стають амбасадорами змін у своїх громадах.

Сайт: https://www.klitschkofoundation.org/

Аспен Інститут Київ – українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями. На виконання своєї місії Аспен Інститут Київ залучає до діалогу лідерів  бізнесу, державного врядування, представників академічної спільноти, медіа, культурних проектів та громадянського суспільства.

Сайт: https://aspeninstitutekyiv.org/


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.