Організація про себе:
Основне завдання, яке ставить перед собою наше товариство, полягає у тому, аби зробити доступними для народу останні здобутки академічної «наукової» Історії.
Пересічний українець, а особливо той, що в силу своєї професії або суспільного статусу не є близьким до гуманітарної сфери, в силу багатьох обставин мусить зараз задовольняти потребу пізнання минулого або у сурогатній «шкільній» історії, або в не менш сурогатному телевізійного продукті. Таким чином він є позбавленим картини минулого що відповідала б сучасному рівню гуманітарних наук. І така ситуація, на нашу думку, накладає негативний відбиток на усі сфери життя українського суспільства. Адже не маючи певного уявлення про минуле неможливо орієнтуватися у сучасному і спланувати майбутнє.
Цій проблемі ми протиставляємо кілька наразі діючих проектів. Головна їх ціль - залучити ширше коло наших співгромадян до індивідуального, незалежного від пануючих дискурсів, проте коректного пізнання минулого.
Мандрівна корчма «Історія в казанку». Цей проект розроблений нами з усвідомленням того, що найкращим способом комунікації є спільне спожиття наїдків та напоїв. Мандрівна корчма працює над реконструкцію давньої культури харчування. Проект реалізується у кількох напрямках, а саме: 1. Так звана «доколумбова», середньовічна кухня, 2. «Похідна» або мандрівна кухня» ХУІІ-ХІХ ст., що побутувала у середовищі людей ризикованих професій та давніх кримінальних спільнот нашого регіону . - бокорашів, пастухів, куруців, опришків. 3. Традиційна «етнографічна» кухня Карпатського регіону XIX - поч. XX ст. Страви готуються на відкритому вогні із застосуванням автентичних технологій, відповідних інгредієнтів і антуражу. Додатковими атракціями є компактний екскурс у історію страви та відповідне музичне оформлення.
Радіо-проект «Музика гнаних та голодних» відбувається у співпраці з ведучим закарпатської радіостанції «Тиса РМ» Михайлом Федором, у рамках його авторської програми «Інший звук». У відповідь на помітне зацікавлення української громадськості російським тюремним «шансоном», наше товариство знайомить публіку з автентичною музичною культурою зарубіжних кримінальних спільнот та радикальних політичних рухів. Протягом року у прямий ефір вийшли радіо програми на тему сицилійської та калабрійської мафії, карибських піратів, «тюремного фламенко», грецького «рембетіко», творчості кубинських революціонерів та італійських партизанів-анархістів.
Серія святкових реконструкційних імпрез, мета котрих познайомити учасників з культурою дозвілля різних суспільних верств Карпатського регіону у різні епохи. Подорож у історію свят почалася в снек-барі «Під Замком» в ніч з 13 на 14 січня 2010 року «Традиційною закарпатською забавою «Старий Новий Руку Снеку». Проект був реалізований у співпраці з «Культурною спілкою МіЮзі.» та «Спіспагопез згіаіог». Продовженням була «Великодня забава» в програмі котрої серед іншого були включені конкурс на кращий традиційний костюм, майстер-класи гри на народних інструментах від гурту «Коралі», та писання писанок. Ближчим часом має відбутися «Чехословацька рагіу» - відтворення ужгородського танцювального балу середини 1930 років, у костюмах, під музику та коктейлі того часу. На майбутнє плануються австро-угорська та радянська імпрези.
Контакти : Володимир Гуцул 0992811676, Владислав Товтин 0505407562, huculwn@mail.ru