До Закарпаття повертається фестиваль Docudays UA

У середу, 9 листопада, о 13.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція організаторів Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Фестиваль розпочнеться в Ужгороді 15 листопада і триватиме до 10 грудня.

Детальніше про тематику цьогорічного фестивалю, фільми, які можна буде переглянути, героїв стрічок розкажуть організатори масштабного мистецького заходу:

- Марія Менджул, КАПЛ «Вестед»;

- Наталія Кабацій,Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті;

- Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської ради;

- Іван Алмашій, заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області;

- Олександр Войтенко, правозахисник.

Партнерами фестивалю на Закарпатті є Благодійна організація «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» та Карпатське агентство прав людини «Вестед».

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Саме тому цьогоріч Мандрівний Docudays UA пропонує насичену програму фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Це історія про міграційні процеси («Заробітчанський шлях» Олени Федюк), реабілітацію після війни («Про чоловіків та війну» Лоран Бекю-Ренар), несприйняття іншості («Звіть мене Маріанною» Кароліни Белявської й «Парк збоченців» Фріди Баркфорс та Лассе Баркфорс), жіночий активізм за авторитарних режимів («Задириста горобка» Нанфу Вонг та «Жіноча «Солідарність» Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського) і багато інших. Загалом глядачі Мандрівного фестивалю побачать більше сорока найкращих документальних фільмів України та світу.

Засідання відбудеться у приміщенні Ужгородського прес-клубу за адресою пл. Жупанатська, 15/4

Початок о 13.00 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання