Новини

До сусідів за різдвяним настроєм

Якщо ви не відчуваєте новорічно-різдвяного духу вдома, наприклад, на Закарпатті, варто податися до сусідів. Наприклад, в Угорщину.  Буквально за 30-40 км суттєво полегшає. Думки про домашні клопоти та робочий хаос пропадуть вже на кордоні, де доведеться дещо почекати, щоб подолати кілька сотень метрів до території вільної від митників та прикордонників. Але й це хорошому настрою – не завада, тим більше тоді, коли поруч у сусідньому ряду кілька кілометрова черга мікроавтобусів та вантажівок, які вишикувалися у зворотньому напрямку, до України. От їм постояти на кордоні таки доведеться.

Вибратися погуляти до сусіднього містечка Ніредьгаза для ужгородців – не проблема. Півгодини у кав’ярні, прогулянка старим центром міста, легкий шопінг, часто відвідання аквацентру чи зоопарку – традиційна програма закарпатських гостей. Тут можна зустріти друзів, знайомих і навіть родичів, яких в Ужгороді побачиш хіба на свята. За один день у Ніредьгазі особисто я побачила: двох знайомих у двох різних місцях, редактора закарпатської газети з дружиною у трьох різних місцях, родину ужгородського фотографа, родичку куми і ще, мабуть, когось точно, але увагу не звернула.

Зрештою, чого шукати тут тих, з ким можеш поспілкуватись і на батьківщині. Краще оцінити те, як ошатно, зі смаком оформлено центр міста, вітрини крамничок, окремі архітектурні споруди. Підготовка до свят іде повним ходом. У центрі Ніредьгази розташували різдвяний базарчик, який вабить туристів  ароматом глінтвейну, яскравими барвами солодощів, усіляким симпатичним святковим мотлохом та атрибутикою.

Поряд встановили будиночок тамтешнього Санта Клауса – Télapó,неподалік ялинка та велетенських розмірів різдвяний віночок із свічками. У центрі – ялинка з дитячими малюнками. Малюєш свої бажання на папері - чіпляєш  - і обов’язково збудеться!

Бажання інших, наприклад, власних дітей, можна реалізувати вже і на місці, прикупивши Lego з 50% знижкою, чи 20-ту іграшку із спайдерменом для домашньої колекції. А може рукавички із кістками, що світяться уночі, чи цілий замок-конструктор, який в Україні коштує втридорога. А для себе – залишити задоволення насолоджуватися невеликим вояжем у гарній компанії до зовсім іншої країни.

Зовсім забула додати: натуральні ялинки у них – дорогі, на ялинковому базарчику акуратні півтораметрові пухнасті ялиночки коштували 400 грн. 

Ірина Бреза, Zaholovok.com.ua

Фото автора. Більше фото у розділі "Фоторепортаж"

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.