Новини

Для збереження історичної пам‘ятки: Карпатський біосферний заповідник через суд зобов‘язали укласти договір з ОВА

Перша стоянка людей кам‘яного віку на Закарпатті розташована в Малій Угольці

Тячівська окружна прокуратура через суд зобов‘язала Карпатський біосферний заповідник вжити заходи для збереження пам‘ятки археології національного значення  - печерної стоянки, розташованої в межах с. Велика Уголька на Тячівщині. Про це у понеділок, 8 січня, повідомили у пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури. 


Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність заповідника, адже той самостійно не уклав із Департаментом культури Закарпатської ОВА охоронний договір на вказану пам‘ятку, і зобов‘язав його здійснити це.

“Саме укладення такого договору надасть можливості для запобігання руйнуванню і знищенню пам‘ятки, а також сприятиме її збереженню як унікального джерела історії”, - коментують у прокуратурі. 

Варто зазначити, що стоянку виявили у 1972 році, розташована вона на схилі гори.

Історики вказують, що виникла вона 1,5 млн - 10 тис. років до нашої ери, і була першою на Закарпатті печерною стоянкою людей кам‘яного віку. Наразі ж з її допомогою можна вивчати, як жило населення краю у часи палеоліту. При проведенні археологічних досліджень цього місця вдалося виявити рештки вогнища, кілька десятків кам‘яних знарядь праці і наконечник списа.

Нагадаємо, пи писали про те, що курганний могильник у Білках мають внести до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.


Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.