Новини

"Для команди Зеленського важливо не ділити світ на  зелене і чорне" - Ірина Геращенко

У квітні 2019 року Володимир Зеленський впевнено переміг у другому турі виборів президента України. Яким став цей час для держави та Закарпатської області, що змінилося в країні? Своїми думками з цього приводу в Ужгородському прес-клубі поділилися народні депутатки Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко та Марія Іонова.

  Ірина Геращенко відзначила три речі про результати перебування на посаді В.Зеленського. «Президент і його команда розвалили не все, що залишили їм у спадок попередники. У нас сильна армія, залишається сильна дипломатія, у нас поки що сильна децентралізація. І все це – дуже серйозні реформи, які розпочала наша команда. Непрофесіоналам, дилетантам у владі ще не все вдалося розвалити. По-друге, я вітаю звільнення заручників. Це важлива гуманітарна історія. Але за кадром залишилося те, що для отримання кількох українських бранців Зеленський віддав Путіну всіх, кого він хотів і ми залишилися ні з чим. Третє, що вітає наша команда, це закриття прокремлівських телеканалів. Це правильно, але варто нагадати, що ці телеканали Медведчук купив вже при Зеленському. Коли ці телеканали «кували перемогу» Зеленського вони були хороші, а коли почали ділити електоральне поле, їх закрили». За словами Ірини Геращенко, правильнішим кроком було б прийняття закону про колабораціонізм, який би підсилив такі дії юридично. Такий законопроєкт вже розроблено і зареєстровано Європейською Солідарністю.

Фото

 Народна депутатка також нагадала обіцянки нинішнього президента під час виборчої кампанії про суттєве збільшення зарплат освітянам, підняття пенсій, дешеві енергоносії. «Епоха бідності закінчилася епохою жебрацтва, ніхто не займається стратегічно питаннями економіки і все буде тільки погіршуватися, – додає Ірина Геращенко. – У сферах зовнішньої політики та безпеки бачимо дуже серйозні провали команди Зеленського, які матимуть неприємні наслідки, якщо вони не припинять працювати з дилетантами та авантюристами. Якщо попередня команда разом з армією, волонтерами звільнила 2/3 окупованого Донбасу, то на сьогодні не звільнено більше жодного метра української території, українські війська відійшли углиб. Також за часів Зеленського було заблоковано збільшення зарплати збройним силам України. По-друге, що стосується дипломатії. Зеленський, йдучи до влади, критикував Мінські угоди і обіцяв підписати інший формат. Немає жодного сценарію, зупинилися на Мінських угодах, але мінська група деградує. Як і Нормандський формат, який є важливим, бо там Україна – не одна. Але Зеленський оголошує, що хоче переговорити з кожним окремо, це те, що потрібно Путіну.  Треба іноді рахувати хоча б на півкроку вперед, і насправді наполягати на відновлені Норманського формату, де ми маємо партнерів».  Ще одним провалом команди нинішнього президента Ірина Геращенко вважає те, що відкинута на два роки ідея миротворців, яку почали просувати ЄС. Йшлося про направлення оціночної технічної місії ОНН на окуповані території, вже були певні домовленості. 

«Нам здається, що для команди Зеленського дуже важливо, по-перше, посилити професійність команди, напрацювати стратегічне бачення, не ділити світ на зелене і чорне, об’єднувати Україну, а не розколювати суспільство і навчитися чути опозицію», - резюмувала Ірина Геращенко. 

  Марія Іонова вважає, що команда нинішнього Президента «втратила час і сплюндрувала надбання попередників». Невдачі у секторі безпеки і оборони, міжнародної політики погіршує ситуація з корупційними скандалами. «Два роки поспіль ми бачимо, що це епоха брехні, і суспільство має зробити чесну оцінку, подивитися, що було виконано, – коментує Марія Іонова.  - За два роки Зеленський обіцяв прибрати корупцію, але, на жаль, відродив її у широких масштабах. Не робляться висновки, навпаки кругова порука. Важка ситуація з ковідом, Україна на 95 позиції у світі по вакцинації населення, тільки у грудні були законтрактовані перші партії з вакцини».  

За словами Марії Іонової, Президент забув про армію, НАТО і згадав про нього, коли по всьому кордону були російські війська. «Ми маємо продовжити реформувати наш сектор оборони, Путін ніколи не подарує нам рівноправного договору, треба посилювати збройні сили, здійснювати реформи і бути більш активними на дипломатичному фронт», - додала нардепка.   

Фото

 «У царині євроінтеграції ми маємо те, що можна назвати євроімітацією, - вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе. -  За 2020 зафіксовано найнижчий рівень виконання Угоди про Асоціацію - 34%. Навіть у  перехідний рік, коли мінялися уряди, парламенти, коли був втрачений процес, не було таких показників. На жаль, гасла команди Президента суттєво розходяться з реальними діями. Україна за ці два роки отримала статус країни-партнерки, учасниці програми НАТО з розширеними можливостями. Починали перемовини вперше у 2016 році, коли продовжується наступальність політики, тоді вдається досягати результату. В першому уряді Зеленського був міністр оборони, який продовжив цю політику, але надалі немає співпраці у потрібному обсязі. Добиватися плану дій щодо членства, від країн партнерів через шантаж наших країн-партнерів, на жаль, потенційно невдячна справа, яка може не дати результату». Народна депутатка також зауважила, що Президент дозволив принизити українців і Україну після своїх заяв про зустріч з Путіним. «Мені видається, що Україна опинилася в черговому програші через ці необдумані популістичні заяви. Хотілося щоб відновилася роль і міністра закордонних справ, щоб країна звучала єдиним сильним голосом, як це було з 2014- по 2019 роки», – каже Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Фото

 Народна депутатка також проаналізувала ситуацію на Закарпатті. «За останні два роки ми бачили кількість обіцянок, які поки що не переросли у дію. В обіцяній боротьбі з контрабандою було звільнено митників, але всі митники поновилися. Питання також до юридичної чистоти рішення РНБО про внесення  окремих контрабандистів у санкційні списки. На сьогодні згідно із законодавством, санкції можна застосовувати до осіб, що здійснюють терористичну діяльність чи фінансують таку діяльність.  Хотілося б щоб це були не «серіальні рішення», а рішення, які дозволили боротися з контрабандою», - прокоментувала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона наголосила також на невирішені проблеми із сміттям в області, яке йде Тисою в Угорщину та позицію Закарпаття у рейтингах країни. «Закарпаття, на жаль, за ці два роки опинилося за підсумками на 24-му місці з 25-ти перед Луганщиною за темпами розвитку. Це далеко не  оптимістичний підсумок нової команди. З 19-го місця у 2018 до 23-го місця у 2020 р область опустилася у соціально-економічного розвитку. Це точно не той підсумок, який би хотіли бачити закарпатці», - додала нардепка. 



 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.