Новини

Дитяча стоматологія: три головні питання

Здоров’я ротової порожнини наймолодших – дуже важливе питання, тому батьки повинні віднестись до цього з особливою відповідальністю, позаяк нехтування регулярними візитами з дитиною до стоматолога може обернутися серйозними проблемами у майбутньому.

Особливо це питання актуальне для молодих батьків, котрі, як правило, дитячу стоматологію залишають поза увагою. Це, певна річ, серйозна прогалина, котру потрібно якнайшвидше заповнити. До речі, шукаєте професійну стоматологічну клініку, куди б могли завітати зі своїм малюком? «Наследник» https://naslednik.kh.ua/ - ідеальний варіант. Дана клініка спеціалізується виключно на дитячій стоматології, її команда – це кваліфіковані стоматологи з величезним багажем знань та досвіду, котрі докладуть максимум зусиль, аби здоров’я ротової порожнини вашого чада постійно було на належному рівні.

З якого віку потрібно вперше відвідати стоматолога?

Рекомендовано показати дитину стоматологу в ранньому віці – як тільки в ротику малюка появиться перший зубик. Декотрі педіатри, до слова, взагалі радять обстежити дитину у дантиста в місячному віці. Хоча декотрі батьки можуть піддати сумніву необхідність відвідин даного фахівця в такий ранній період, проте насправді це дуже і дуже важливо.

Як мінімум, стоматолог матиме можливість не тільки ретельно оглянути ротову порожнину малюка, але й діагностувати можливі аномалії зубощелепної системи та усунути її всі можливі наслідки. До прикладу, малюк погано бере груди. Основною причиною цьому є коротка вуздечка. Похід до стоматолога дозволить швидко вирішити цей невеличкий дефект шляхом її підрізання. Така операція абсолютно безболісна, тому проходить без анестезії.

Чи потрібно лікувати молочні зуби?

Не просто потрібно, а обов’язково потрібно! Багатьох батьків це може здивувати, але молочні зуби мають коріння і нерви, тому при нелікований карієс може спричиняти нестерпний біль, до того ж за таких умов у ротовій порожнині починають розмножуватися всілякі бактерії та виникати інфекції. Тому важливо вчасно попередити можливі неприємності, аніж потім боротися з їх наслідками.

І ще один важливий момент: молочні зуби, що вражені карієсом (і, скоріш за все, часто болять), потрібно лікувати, а не виривати. Видалення зубів у ранньому віці негативно впливає на зубощелепну систему, зокрема, може спричинити анамалію прикусу, проблеми шлунково-кишкового тракту тощо.

Як підготувати дитину по першого візиту до стоматолога?

Найперше слід підготуватись батькам. Похід до стоматологічної клініки з дитиною – це звичайна процедура, тому не потрібно нервувати і переживати. Далі необхідно підготувати, власне, дитину:

  • В формі гри пояснити дитині, яким чином їй оглядатимуть та лікуватимуть зубки. Можна спробувати відтворити цю стоматологічну процедуру на м’яких іграшках – головне, аби дитина розуміла, що це звичне діло і боятися нічого;
  • Жодних фраз на кшталт «То не буде боліти!» або «Лікар тільки подивиться!» Не варто вводити дитину в оману. Краще пояснити, що спочатку може бути трохи неприємно, але зате зубки будуть здоровенькі і більше ніколи не болітимуть;
  • Ніколи не розповідайте дитині, що саме робитиме їй стоматолог. Така відвертість може стати причиною виникнення стресу у малечі;
  • Підготуйте невеличкий сюрприз дитині (однак нічого про цей їй не говоріть і не обіцяйте). Опісля візиту до стоматолога подарунок стане приємною завершальною ноткою;
  • Краще похід до стоматолога планувати на ранок – в цей час дитина спокійніша, та й по завершенню процедури малюк матиме достатньо часу, аби відволіктись від цього ігрищами та дозвіллям.
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.