Новини

Деякі партії не зможуть взяти участь у виборах в Ужгороді через незареєстровані осередки

Вчорашнє засідання Ужгородської виборчої комісії буде продовжено сьогодні. Вчора на засіданні стало відомо, що частина партій, яка не має юридично зареєстрованих осередків партій і не змогла відкрити партійні рахунки, подала в ТВК документи, які не відповідають законодавчим вимогам.

Згідно “Порядку внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах”, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 193 (розробленим відповідно до частини сьомої статті 225 Виборчого кодексу України) суб’єктом сплати грошової застави є:
місцева організація політичної партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, районної, районної в місті, а також міської, селищної, сільської ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) або місцева організацівідповідної політичної партії вищого рівня.

Більшість партій ще три місяці тому ліквідували свої осередки легалізовані шляхом повідомлення, та зареєстрували їх як юридичних осіб.

Партії, які вирішили брати участь лише в вересні – цього не зробили і сьогодні не встигають зареєструвати партійні осередки з статусом юридичної особи, зараз знаходять інші шляхи, щоб все ж таки зареєструвати партійні списки.

У деяких комісіях, де немає компетентних юристів, на такий факт увагу не звертають. Але в Ужгороді є члени комісії, які ознайомилися з постановою ЦВК і підняли це питання. Як повідомляють очевидці, окремі члени ТВК, які лобіюють проходження партій, що не мають юридично зареєстрованих осередків, зараз зайняті фальсифікацією довідок як видати платежі від приватної особи як платежі партіїної організації. Але це, за словами юристів неможливо зробити – партійні осередки не зареєстровані як юридичні особи і банки не можуть відкрити їм рахунки і відповідно не можуть заплатити заставу.

ЦВК коментує ситуцію так: «застава має бути сплачена з рахунку місцевої організації партії. Партія не може вважатися організацією вищого рівня.

Приватна особа не має права сплачувати заставу від імені партійної організації. Це пряме порушення законодавства”. Вони посилаються на наступні документи:
- Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 серпня 2020 року № 193
-Постанова №249 від 11.09.2020
- Стаття 216 Виборчого кодексу

На питання, що буде якщо ТВК на власний розсуд проголосує це питання, в ЦВК відповіли, що мають право скасувати це рішення. Більше того, вони можуть розпустити ТВК.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.