Депутати облради хочуть створити комунальний заклад «Замки Закарпаття»

Планується, що такий комунальний заклад сприятиме  реалізації заходів із збереження, реставрації, дослідження замків Закарпаття.

Про це йшлося сьогодні, 5 грудня, під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики Закарпатської обласної ради.

Директор департаменту культури Закарпатської ОДА  Оксана Бабунич наголосила на необхідності проведення першочергових заходів із збереження замків, які є на території Закарпаття. Найперше мова йде про Невицький замок,  XIV століття, розташований  у селі Кам’яниця Ужгородського району, який належить до комунальної власності області. Для реалізації заходів із збереження, реставрації, дослідження замку, організацію екскурсійної діяльності на його території необхідно утворити комунальний заклад «Замки Закарапаття». Пізніше до складу комунального закладу можна буде включати й інші замки області, які не мають визначеного власника чи власники не можуть його утримувати у належному стані. Члени комісії по черзі зауважували пам’ятки архітектури, якими негайно потрібно опікуватися. Зокрема, стародавні замки: у Хусті, сіл: Квасово, Довге, Королево та ін., які мають історичну та наукову цінність, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.  

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання