День виборів на Закарпатті: правопорядок, порушення та новини з дільниць

День виборів на Закарпатті: правопорядок, порушення та новини з дільниць

1570 поліцейських, 1200 працівників ДСНС упродовж всього дня слідкували за порядком на дільницях по всьому Закарпаттю. Крім того, патрулювати вулиці Ужгорода та Мукачева допомагали правоохоронці Національної гвардії. Дільниці, розташовані у місцях близьких до кордонів охороняли прикордонники з Держприкордонслужби України. Про це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповів Ярослав Лебович, заступник начальника ГУНП в Закарпатській області.

За його словами, у період з 7 ранку до 15.00 до поліції надійшло 9 звернень громадян, З часу відкриття виборчих дільниць з 7 до 15.00 надійшло 9 звернень громадян, пов’язаних з виборчим процесом.  Зокрема, скарги стосувались білбордів з агітацією на Свалявщині, дочасна робота однієї з комісій на Мукачівщині, тощо. «Ми отримали звернення про можливий підкуп виборців у с. Минай,  інформація надійшла від представника ДВК. Йшлося про авто, на якому підїхав виборець, який проголосував і поїхав»,- кажеЯрослав Лебович.  Також звернення стосувалися двох померлих осіб у списках на одній з дільниць Виноградівщини.  Ще один громадянин в Іршаві, проголосувавши повідомив, що у нього не попросили паспорт при видачі бюлетеня. За словами Ярослава Лебовича, грубих порушень не зафіксовано.

Анжела Бабкіна, радниця з питань ВПО в Закарпатській області розповіла, що до дня голосування 4073 особи на Закарпатті змінили місце голосування.  «З них 507 ВПО: 18 людей з Криму, 328 з Донецької області, 8 з Севастополя, решта з Луганської області. Перед другим туром процедуру треба буде повторити, - каже Анжела Бабкіна.- досить активно проявили себе ВПО на Закарпатті».

Андрій Питчак, представник виборчого штабу кандидата А.Гриценка на Закарпатті, додав, що штаб працює у посиленому режимі. По області діє кілька мобільних груп. З незручностей – труднощі із зв’язком у гірських районах.

Іван Колодій, представник штабу кандидата Ю.Тимошенка, розповів, що представники Ю.Тимошенко, як і спостерігачі від кандидата, працюють фактично у всіх комісіях області

«На цих виборах очікуємо близько 20% голосів, ми проводимо свій екзит-пол, паралельний підрахунок. Фіксуємо порушення. Було кілька порушень в Ужгороді», - каже Іван Колодій.

Ярослав Гулан, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області повідомив, що під час дня голосування не було  кричущих порушень, які б могли вплинути на результати волевиявлення закарпатців. «Десь скоріше почали голосувати. Фіксується певна проблема з ID картками, інколи члени ДВК відмовляються видавати бюлетені, бо не завжди у виборців є листок з місцем реєстрації»,- прокоментував Ярослав Гулан. 

Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу розповіла про хід інформаційного Дня вибрів президента-2019 у прес-клубі. Проект реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні і передбачає окрім інших завдань – оперативний збір усієї виборчої інформації з районів Закарпаття та поширення у ЗМІ області та України.

«Упродовж дня виборів по всій області працювали 15 кореспондентів Ужгородського прес-клубу, які оперативно та професійно готували виборчі новини, які ми вже централізовано поширювали у ЗМІ, - каже Ірина Бреза. – Оскільки працювали журналісти, які не вперше у польових умовах, які добре орієнтуються у новинній сферах, ми єдина медійна структура в області, яка підготувала  понад 100 різноманітних виборчих інформаційних повідомлень, та допомогла ЗМІ, які не мають мережі кореспондентів з контентом».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання